26.07. 11Pelhřimov

Na začátku měsíce července se lektorka Tereza Šustrová zúčastnila tanečního soustředění v Pelhřimově. Týden se spolu s dalšími tanečníky s celé republiky věnovala modernímu tanci a jazzu, pod vedením Davida Strnada a Leony Kubešové.
Tak již pomalu zavíráme dveře za poslední taneční sezónou. Tento týden proběhnou poslední tréninky, profilový pořad již máme také za sebou a už nezbývá, než si dosyta užít letních prázdnin a načerpat nové síly na další tancem prožitý rok.
Tento rok byl pro všechny velmi náročný a svým způsobem i velmi úspěšný. Začali jsme se účastnit soutěží pořádaných Czech dance organization, které jsou postupové a díky nim se juniorky staly Mistry Čech v modern dance a spolu se skupinou Žabičky usedly na 4. příčku žebříčku Mistrovství České republiky v moderně. Velký úspěch dosáhl i dospělý soubor TS Ridenda, který s choreografií Martina Dytrta – Adagio získal 6. místo na MČR. V letošním roce jsme také dali příležitost dívkám ze skupiny juniorek, podílet se na výuce a pod vedením zkušených trenérů se učit vést tréninky. Tyto dívky se účastnily mimo jiné i několika workshopů s Martninou Pirnou v Chrudimi.
V Letošním roce TS Ridendo dále spolupracovalo s Martinem Dytrtem a Filipem Černým, kteří u nás vedli soustřední pro téměř všechny naše skupiny.
Do příštího roku připravujeme řadu dalších vystoupení a soustředění nejen s našimi trenéry, ale i s externisty. V současnosti připravujeme pro všechny členy i nečleny taneční soustředění, které proběhne 1. týden v srpnu – v Krucemburku. Již teď můžeme prozradit, že kromě dobrého tancování, nových zážitků a skvělé nálady se účastníci mohou těšit na odpolední a večerní program, který letos bude probíhat v duchu filmů, muzikálů, klipů, divadla a podobně!
Nová taneční sezóna bude začínat na kocni září 2011 a budeme přibírat nové členy do skupiny Koťátka (předškolní věk) a skupiny hlavní věkové kategorie pro modern dance (v současnosti juniorky tančící vystoupení Avatar). Pro tuto skupinu budeme přibírat nové členy ve věku od 14 let. Pokud již teď někdo ví, že by se chtěl k našim dospělým tanečníkům přidat, bylo by nejlepší nás kontaktovat a zúčastnit se tanečního soustředění.

Ještě závěrem bych chtěla  poděkovat všem trenérům, kteří s Ridendem v letošním roce spolupracovali, dále pak rodičům a všem tanečníkům za jejich snažení na tréniních a jejich výkony na soutěžích.

Přeji všem krásné léto a nashledanou v nové taneční sezóně.

Tereza Šustrová
V sobotu 5.6.2011 TS Ridendo vystoupilo na Dětském dni na Cihelce, a to s vystoupením Gumi méďa, Lollipop a s ukázkou hip hopu.

V sobotu 21.5. jsme se zúčastnili poslední letošní taneční soutěže - Mistrovství ČR ve formacích moderny v Praze. Juniorky s vystoupením Petry Volfové - Avatar, získaly v hlavní věkové kategorii 4.místo. Žabičky pod vedením Martina Horáka vybojovaly také 4. místo, v kategorii děti.


Obě úspěšná vystoupení již brzy uvidíte na profilovém pořadu "Tančíme s radostí", které se bude konat 3.6.2011. Lístky na program od 17 i 19 hodin jsou v předprodeji v informačním centru v Husově ulici.


Další úspěšná taneční sobota dětských skupin TS Ridendo se konala 14.5. v Heřmanově městci na soutěži POUPATA 2011. Koťátka zde se svým vystoupením Citrónková rallye v kategorii do 6 let - scéna, forma, výraz vybojovala 1. místo. Veverky a jejich Zázrak lásky získaly 1. místo v kategorii do 9 let - scéna, forma, výraz. Snění v podání skupiny Žabičky se v kategorii do 12 let umístilo na krásném 2. místě, přestože konkurence byla veliká. Veliká gratulace a díky za krásné zakončení soutěžního snažení. LD
V neděli 8.5.2011 juniorská skupina TS Ridendo s vystoupením Avatar získala titul Mistr Čech, v kategorii dospělí - moderna, II. národní liga!

Již se můžeme těšit, jak budou bojovat na MČR - 21.května, spolu s Žabičkami, které na tuto soutěž postoupily minulý týden!
V neděli 1.5.2011 se konalo v sálu chrudimského muzea Mistrovství České republiky v plesových choreografiích.
Ridendo a město Hlinsko zde reprezentovala choreografie Martina Dytrta - Adagio, v podání dospělého souboru.
Tato choreografie postoupila do finále a nakonec se umístila na 6. místě. První dvě příčky obsadily choreografie ze Slovenska.

Choreografii Adagio již brzy uvidíte na profilovém pořadu TS Ridenda "Tančíme s radostí"

V neděli 1.května Žabičky na Zemském kole CDO pro Východní Čechy získaly krásné 4. místo! Úspěšné byly s choreografií Martina Horáka - Snění.

Děkuji všem rodičům za velkou podporu a celému týmu za skvělý výkon!


V neděli 10.4.2011 se všechny dětské skupiny a juniorská skupina TS Ridenda zúčastnily taneční soutěže choreografií v Rychnově nad Kněžnou.
Všechna vystoupení se umístila na medailových příčkách!
Konkrétní výsledky jsou následující:

Citrónková ralley - sk Koťátka - 1. místo - ktg. předškolní věk
Snění - sk Žabičky - 1. místo - ktg. děti - art formace
Zázrak lásky - sk Veverky - 2. místo - ktg. děti - art formace
Avatar - 3. místo - ktg. junioři - art formace

Dne 9.4. se dospělá plesová formace pod názvem Adagio v choreografii Martina Dytrta zúčastnila regonálního kola ve Chvaleticích. Zde "dospěláci" vybojovali 1. místo a postoupili tak do semifinále Mistrovství České republiky, které se koná 1.5.2011 v Chrudimi v sálu Muzea.
V neděli 20.3.2011 se všechny týmy TS Ridenda zúčastnili prvního kola postupové soutěže Dance life tour 2011, které pořádá CDO.
Se všemi vystoupeními jsme si přivezli domů nejen medaile a poháry, ale především postup do zemského kola.
Úmístění vystoupení bylo následující:

Avatar - dospělá věková kategorie, moderna - II. liga - 1. místo
Snění - děti, moderna - II.liga - 2. místo
Zázrak lásky - děti - art - III.liga - 2. místo
Citrónková ralley - mini - art - III. liga - 2. místo

V sobotu 5.2.2011 se dva ridenďácké páry, Viktor Skořepa a Dominika Boguajová a Adam Kolinger a Kateřina Odehnalová zúčastnili své první párové soutěže ve společenských tancích ve Skutči. Pod vedením svého trenéra Ríši Boguaje dosáhli Viktor s Dominikou na 3. místo v kategorii Děti 1 a Adam s Katkou na místo 4.
Děkujeme za dobrou reprezentaci Ridenda a přejeme mnoho dalších úspěchů!

V sobotu, 12.2.2011 se Ridendo se šesti choreografiemi účastnilo soutěže M Style Dance Třebíč. Nejúspěšnější skupinou byly Žabičky, které vybojovaly dvě prvá místa - za nové vystoupení Snění a vystoupení Country frogs. 2. místo vybojovali v hlavní věkové kategorii naše juniorky s vystoupením Avatar. S dalším vystoupením Baseball dance získali ještě 5. místo. Přípravkové Veverky s vystoupením Zázrak lásky získaly 4. místo se získanými 336 body (2. místo získalo vystoupení s 338 body a 3. místo se 337 body - prostě "o fous" ). Nejmladšími členy naší výpravy byly Koťátka, které se umístily se svou Citrónkovou ralley na krásném 5. místě z 9ti souborů.
Všem dětem děkujeme za výbornou reprezentaci klubu a Hlinska.

V neděli 12.12.2010 se skupina Cheerleaders, jako jediná z Ridenda, zúčastnila soutěže v nedaleké Chrasti.
S vystoupením Baseball dance, v kategorii disco, získala 1. místo a s novým vystoupením - Avatar, které zde mělo svoji premiéru, vybojovala krásné 2. místo.


V pátek 3.12. 2010 jsme se v hojném počtu sešli ve Skirestaurantu v Hlinsku, abychom alespoň zčásti nasáli atmosféru blížících se Vánoc a zapomněli alespoň na chvilku na předvánoční stres, práci, školu.
Co více si přát a co více psát. Vždyť každý ví...
Bylo to moc super, chtěla bych poděkovat všem, co se podíleli na přípravě, zvláště pak Jirkovi, Lence a holkám Volfovým. Dále bych chtěla vyjádřit velké díky Standovi Černému, který ozvučil celý sál a celý večer nás bavil nejen zpěvem, ale i soutěžemi. Velký obdiv mají všichni ti, kteří podpořili dobrou atmosféru svými maskami, které doma pečlivě vyráběli. Byli jste všichni moc krásní a doufáme, že příští rok akci úspěšně zopakujeme!

V sobotu 21. srpna, v kapli litomyšlského zámku, řekla své "ano" členka hlavního dospělého souboru TS Ridenda, Pavla Vodová, svému již manželovi Davidovi Vyhnálkovi.

TS Ridendo přeje novomanželům Vyhnálkovým hodně štěstí na cestě společným životem, lásku, radost a vzájemnou toleranci.
Ve fotogalerii naleznete první fotografie z tábora. MP
Školní rok utekl jako voda a s ním i desátá taneční sezóna tanečního studia Ridendo.
Letošní sezóna byla mimořádně úspěšná, získali jsme řadu ocenění na soutěžích a zažili jsme i spoustu zážitků mimo taneční parket - na fanklubových hrách.
Jak už to bývá, přišel konec a je třeba se s ním patřičně rozloučit, abychom se mohli celé prázdniny zase těšit, až se sejdeme na táboře a celý běh začne od začátku.
V pátek jsme se tedy naposledy v tomto školním a zároveň i tanečním roce sešli ve Skirestaurantu Hlinsko a patřičně jsme si užili naše poslední setkání. Dále jej nebudu popisovati, protože fotografie ve fotogalerii jsou značně vypovídající

Jenom bych chtěla poděkovat lidem, kteří výrazně přispěli k dokonalosti akce. Chtěla bych poděkovat tedy panu Standovi Černému a jeho dceři Simče, kteří báječně rozjeli naše společné setkání již od samého začátku. Báječně nám zazpívali, postarali se o veškerou techniku spojenou s hudbou, dodali na akci karaoke a prostě nás od večera až do noci skvěle bavili!
Moc velký díky oběma, jste vážně super!

V sobotu 5.6.2010,  Žabičky se svými vystoupeními Country frogs a Malé kotě oživily dětský den ve Rváčově.
Počasí nám přálo, a tak si holky vyzkoušely tančit na travnatém parketu pro malé i velké diváky.

V sobotu 29.5.2010, v odpoledních hodinách, TS Ridendo vystoupilo v Domově seniorů Drachtinka.
Uvedlo krátký ucelený program dětských a juniorských vystoupení a ukázky latinskoamerických a standardních tanců v podání Jakuba Kopeckého a Edity Mackové.
Program sklidil u diváků úspěch a i my doufáme, že zde za rok budeme opět moci představit kus naší práce a podělit se o radost z tance s ostatními.


V sobotu 22.5.2010 se všechny skupiny přípravky a skupina juniorek zúčastnily poslední letošní taneční soutěže - v Týništi nad Orlicí.

Soutěž se konala v týnišťském kulturáku - v divadelním sále. Trochu nás zaskočily soutěžní kategorie, které po našem přihlášení byly různě promíseny, a tak například nakonec soutěžily všechny kategorie "profi souborů" dětí do 10 let společně, bez rozdílu stylu tance... Tím pádem soutěžily naše Žabičky sami proti sobě a navíc ještě proti Veverkám... :o)

Nakonec jsme s vystoupením "Country frogs" přivezli 1. místo, se "Zpěvem rostlin" místo 2. a Pomáda obsadila bronzovou příčku v této soutěži.
Juniorky se svým "Baseball dance" vybojovaly krásné 2. místo.
Veverky se svým "Uvaříme kašičku" se staly nejmladším přihlášeným souborem a přivezly si krom nových zkušeností i něco na zub.

V sobotu 15.5.2010 jsme se zúčastnili nepostupové soutěže Poupata 2010, v Heřmanově Městci a přivezli jsme 3 zlatá místa a jedno stříbrné!
Na prvním místě se umístily juniorky se svým Baseball dance, v kategorii disco, na dalším prvním místě, tentokráte v kategorii dětí do 9 let – výrazový tanec, se umístlily Žabičky se svým Zpěvem rostlin. Zlatý pohár vybojovali i naši nejmenší – skupina Koťátka, která se svým vystoupením „Uvaříme kašičku“ roztleskala celé publikum. V kategorii děti do 9 let disco, se na stříbrné příčce umístilo vystoupení Žabiček – Country frogs. Veverky se svojí Pomádou soutěžily ve stejné kategorii jako Žabičky se Zpěvem rostlin a zatím nevíme jejich přesné umístění.
 

Je to již deset let od založení TS Ridendo při MMK v Hlinsku. Za tu dobu si Ridendo dokázala vybudovat respekt a stalo se nejúspěšnějším souborem v plesových choreografiích v současnosti. Od svého vzniku se stalo třikrát mistrem ČR a to v letech 2002, 2005 a 2009, dvakrát vicemistrem v letech 2006 a 2010 a získalo mnoho finálových umístění. Úspěšné bylo Ridendo také na Slovensku, kde v r. 2003 zvítězilo a dovezlo i další úmístění na stupních vítězů. V rámci dětské taneční školy prošlo Ridendem několik stovek tanečníků, kteří se učili různým tanečním stylům. Deset let to je významné výročí, které stojí za ohlédnutí se zpět. A na takové hlédnutí zveme všechny zájemce 4.6.2010 do Komorního divadla.

Sejně jako v minulých letech se zde bude konat profilový pořad Tanečního Studia Ridendo. I letos budeme tančit dopoledne pro školy, večer pak od 18 hodin pro rodiče a veřejnost. V průběhu pořadu uvidíte nejen tanečníky z TS Rideno, ale jako host letos vystoupí MD dance studio z Chrudimi, které založil Martin Dytrt, který také s Ridendem spolupracuje jako lektor, tanečník a choreograf.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v informačním centru MKK Hlinsko. Všichni jste srdečně zváni.

 Martin Pýcha

 

V letošním roce opět Dospělý soubor TS Ridendo slavil na Mistrovství ČR v Plesových formacích úspěch. O postup do finále bojovalo 25 choreografií souborů z celé České republiky, ale i Slovenska.
S choreografií Martina Dytrta pod názvem REMEMBER ME jsme se dostali mezi 7 finalistů. Ve finále jsme vybojovali 3. místo a  rovněž titul 1. vicemistr ČR, neboť na 1. místě se umístil soubor se Slovenska. Soutěž jsme si parádně užili i přes vešmožné  zdravotní obtíže.
Všem moc děkuji za fajnový 1. máj, ale největší díky patří Martinovi Dytrtovi!!!

PS: Podívejte do fotogalerie.


LD

 
Dne 10.4.2010 proběhlo regionální kolo taneční soutěže Festival tanečního mládí Chvaletice. Na této soutěži se TS Ridendo skupina Žabičky umístila na bronzovém 3. místě. Dospělá skupina se s plesovou formací  Remember umístila na místě 1., proto je nominována do semifinále Mistrovství ČR v plesových formací. Budeme tak 1. května 2010 V Chrudimském muzeu obhajovat loni získaný titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY.

Foto z loňska - choreografie Pod vlivem úplňku
http://lenickadou.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_v_plesovych_formacich_2009_-_POD_VLIVEM_UPLNKU/
««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»
 
© 2020, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid