dovoluji si Vás oslovit v následující věci. Chtěli bychom uspořádat takovou zimní, nevážnou, antistresovou akci. Termín konání sobota 13.2., nebo neděle 14.2. Měl bych pár vizí, jak by to mohlo vypadat, ale konečná podoba bude záviset jen a jen na vás. Prosím vyberte si jednu, případně i více z následujících možností.
 
A)     Běžky „Po stopách Yetyho“ - Rozumná, nedevastující, až pohodová rodinná expedice na běžkách. Samozřejmě je nutné disponovat jakýmkoli vybavením na běžky. Trasa povede pouze přírodou – z Hlinska směr Rataje, Čertovina, Pláňavy a obloučkem zpět. Bát se nemusíte, odpadlíky vlkům nenecháme :-) Tempo a charakter trasy bude přizpůsoben (možno i operativně na místě upraven) nejslabším jedincům, případně nejchatrnějšímu vybavení. (já osobně jsem na tom spoustu let nestál a mé dřevěňáky pamatují dobu, kdy bylo Lego ještě dlouho podpultové zboží.., takže opravdu žádné obavy..)
 
B)     Sáňkování - Rozpustilé sáňkování na kopci nad Hlinskem „U Lípy“.  Pár soutěží o bonbóny, jinak volná zábava. Nutné jakékoliv sáňky samohybky, boby, podsedáky, či jiný prostředek, schopný klouzavého pohybu po sněhu.. Pro odvážné bude na vlastní nebezpečí připraven i skokánek a soutěž o nejdelší „Poslední Sakalův let“...
 
C)     Polární výprava „Po stopách Amundsena“ - Dobrodružná výprava po vlastních končetinách. Cílem bude najít známého polárního badatele, či aspoň jeho ostatky. Kdo má doma nějakého polárního (i postelového) psa, tak doporučujeme vzít s sebou jako stopaře a nosiče, v případě sněhové kalamity jako zdroj tělesného tepla a v případě ztráty (v krajním případě) jako zdroj potravy :-) . Pozn.: Černí čivavu nebrat, ať se cestou nemusíme zdržovat jejím zahříváním. Taky by s ní mohlo chtít zaflirtovat nějaké káně u pole, tak ať nejsou nepříjemnosti.. Trasa expedice povede v blízkém okolí Hlinska, dle původní dobové mapy, bude nějaké plnění úkolů a na konci možná i překvapení!
 
Prosím pošlete mi co nejdříve, nejpozději však do středy 10.2. SMSku s oznámením, jaká varianta je pro vás nejzajímavější, jaký termín nejpřijatelnější a zda se vlastně vůbec zúčastníte. Vzhledem k mírným zmatkům z posledních akcí a lepšímu zpracování pište jen SMSky ve tvaru:
 
FANKLUB-A-SOBOTA-NOVAKOVA
 
FANKLUB        – prostě fanklub..
A                     – vámi vybraná varianta akce (můžete napsat i víc -A,B-)
SOBOTA         – vámi preferovaný den (pokud je vám to jedno, tak napište oba dny
                  –SOBOTA,NEDELE-)
NOVAKOVA    – příjmení, od koho je SMS
 
Pokud se žádné z těchto akcí nechcete, či nemůžete zúčastnit, tak pošlete SMS ve tvaru:
 
           FANKLUB-NEUCAST-NOVAKOVA
  
          Závěrem upozornění jako vždycky. Za každého potomka si bude každý rodič ručit sám. To znamená, že s každou malou Žabičkou, Veverkou, nebo Koťátkem, musí být min. jedna zodpovědná osoba, na jejíž bedrech bude bezpečnost a starost o dovádějícího potomka..

PS: SMSky můžete posílat samozřejmě i na tel. Terezky :-) (736 512 660 )
 
                                                                                              S přátelským pozdravem,
                                                                                                              Jirka D.

Páteční trénink Žabiček opět zrušen!

 

V pátek 15.1.2009 bude opět trénink Žabiček zrušen.

Omlouvám se, ale nejde to jinak.

Odpadlé tréninky budou naharzeny soustředěním.

 

Děkuji za pochopení.

 

 

 

SOUSTŘEDĚNÍ MINICHEERLEADERS – VÝBĚR ZE ŽABIČEK

 

Sobota 6.2.

 

Dopoledení blok 9-11:30

Odpolední blok 14-17:00

 

Neděle 7.2.

Dopoledení blok 9-11:30

Odpolední blok 14-16:00

 

Pro koho: Trénink je určený pro výběr ze Žabiček, s cílem jednorázově dostavit vystoupení roztleskávaček. Nutná účast všech členek výběru. Pro ostatní Žabičky není účast nutná, ale mohou se zúčastnit.

 

S sebou malé občerstvení a pití.

Z tanečních věcí nutné bílé botasky, klobouk, sukně a pod ní legíny či tepláky. Mikina.

 
Rodiče si děti odvedou domů na obědovou pauzu, pak je zase přivedou na 14 hod.


 

SOUTĚŽE V ÚNORU

20-21.2. ( den bude upřesněn) – Hronov – Malé kotě, Zpěv rostlin, roztleskávačky ?

27.2. – Třebíč – Zpěv rostlin, roztleskávačky?

 

Autobus bude zajištěn dle potřeby rodičů a počtu dětí všech přípravkových skupin.

 

Tak a máme za sebou 2. Fanklubové hry. Tyto se odehrály nyní v krytém bazénu v Hlinsku. - Ve druhé větě jsem chtěl zrovna i napsat, kdy se tyto hry konaly. Mé prsty na klávesnici ovšem trochu zarazil fakt, že tentokráte píšu komentář ale opravdu s velkým spožděním. Už několikrát jsem byl okolnostmi (lenost, pohodlnost…) donucen vyvěsit komentář na net později, než jsem chtěl (měl). Ale ještě nikdy jsem neměl možnost napsat komentář k akci, která se konala již loňský rok. Všechno je jednou porvé.. Takže pro úplnost – loni, v pondělí 28.prosince v 9hod jsme slavnostně zahájili další Fanklubové hry v plaveckém bazénu. Hry skončily šťastně v 11hod – počet utopených 0, zraněných 0, těžce nastydlých 1 (já).

Na tak obšírný začátek jsem to vzal dost hopem, takže aspoň jak to probíhalo. Já to tedy vlastně ani moc nevím, protože jsem většinu času strávil v místnosti plavčíka zpracováváním časů a bodů do tabulek, ale něco málo jsem postřehl, takže.. V prvotním nadšení jsem připravil předem tabulky v excelu porůznu provázané vzorci, aby se vyloučila možnost, že první bude poslední, jak se tomu stalo minule, apod. Dokonce jsem nasimuloval i průběh soutěže, kdy některé týmy budou mít shodné časy na 0,0001 sec. a další voloviny. Ukázalo se, že to nebyla zas až tak zbytečná práce. Dále vznikl plán, že měřiči, organizovaní rozhodčími, budou dávat výsledky rozhodčím, organizovanými Terezkou, organizovanou mnou a všechno bude dokonale navazovat. To taky celkem vyšlo, i když sem tam nevyšel můj předpoklad, kdo koho bude organizovat.. Pak už jen zbýval ohlídat základní předpoklad – a to, aby Martin těsně před, či během disciplín, neměnil jejich pravidla. No, všechno vyjít nemůže, že jo.. Ale klaplo to.

Ještě jsem zapomněl napsat, že rodinné týmy byly tentokráte doplněny i o kočky z Cheerleaders. Takže se nám to začíná konečně trochu rozrůstat. Třetí hry zvažujeme možná ještě tuto zimu, ale to záleží na mnoha okolnostech. Na množství sněhu, chřipkové epidemii, stavu Coldrexu v mém nočním stolku apod.

A kdopak že nám to vyhrál? Na třetím místě se umístily Hitzgerovi s Agátou. Škoda, že nebyli předtím i na bowlingu, ve výsledném pořadí po dvou kolech by jim určitě slušela vyšší příčka. Druhé místo si odnesli a podruhé na bedně se ocitli Černí od Nikolky a Violky. Stabilně vysoké výkony tedy nepodávají jen na tanečním parketě! A na prvním místě se umístili - Pintovi. Jsem moc rád, že tento tým složený protentokrát z taťky, motýlka a Simby dokázal, že prostě na tu bednu opravdu patří.

Za 2.Fanklubové hry zatím vše a Lenko promiň – podařilo se mi ve fotogalerii smazat všechna fota, která jsi z bazénu vystavila – nějak jsem kýchnul a bylo to.. Velká omluva!..

Jirka D.

V neděli 13.12. se Žabičky jako jediná skupina z Ridenda zúčastnily prvního soutěžního klání v tomto roce - soutěže v Chrasti a z celkového počtu 9 souborů v kategorii děti do 11 let show a parketové kompozice a získaly 6. místo.
Děkuji všem dětem za pečlivou přípravu, rodičům za pomoc při malování a organizaci na soutěži.
Konečně mám možnost přivítat Vás na nových stránkách TS Ridendo. Ačkoliv vypadají téměř stejně jako ty stránky původní, jsou přeci jen jiné. Především se už nabudete zasekávat v sekci diskuse. Dále jsme zrušili sekci soutěže, která ztratila smysl poté co ČSTS začala oficiálně zobrazovat soutěže neregistrovaných tanečních párů na svých stránkách. Postupně tak tato sekce přestala být využívána. Na druhou stranu můžeme kdykoli přidat další sekce, jako například informace o jednotlivých skupinách v TS Ridendo.
Některé sekce ještě nejsou zcela dodělány, resp. naplněny. Prosíme o trpělivost, brzy to napravíme.

Doufám, že tyto změny oceníte a že se Vám bude se stránkami dobře pracovat.

Martin Pýcha
Vážení rodiče!

Zde je něco málo o Chrastecké korunce.
Tančíme: Zpěv rostlin
Sraz: 10:10 před sokolovnou v Chrasti
Prostorová zkouška: 10:25
Zahájení soutěže:14:00
Zahájení kategorie Show a parketové kompozice ktg. děti do 11 let - 15:15
Vyhodnocení naší kat. - 16:00
Jídlo - možné objednat (775306935 - paní Boháčová) - řízek + chleba = 50 kč
Vstupné - 80,-Kč
S sebou: dobrou náladu, děti učesané z domů - rostliny drdol, motýlci přijedou v natáčkách - možno natočit až ráno a déle nám to vydrží - lak na vlasy, pérka, oblečení, tančit budeme na boso, kartičku ZP

 

Vážení Ridenďáci,
 
v pondělí 28.12.2009 bude pro včechny členy Ridenda a jejich rodinné příslušníky pronajatý krytý plavecký bazén. Bazén nám bude patřit na dvě hodiny a to konkrétně 9 - 11 hod. V těchto dvou hodinách se odehrají také II. fanklubové hry, které jsou určeny pro skupiny Žabiček, Veverek a jejich rodiče. Koťátek se tento díl týkat nebude, protože jsou ještě moc malinkatá na všechny nástrahy a disciplíny, které jsme připravili :-). Samozřejmě si ale budou moci dovádět po celém bazénu, kde jim rodiče a plavčík dovolí..

Což mi připomíná následující upozornění. V bazénu bude jako vždy přítomen plavčík a část vedoucích Ridenda bude ještě na vše dohlížet shora. Za každé dítě si ale bude ručit každý sám. To znamená, že s každou malou Žabičkou, Veverkou, nebo Koťátkem, musí být min. jedna zodpovědná osoba, na jejíž bedrech bude bezpečnost a starost o dovádějícího potomka!
Podrobné informace ohledně II. fanklubových her včas obdržíte a už teď se na Vás na všechny moc těšíme!
JD

26.10.2009

V neděli 25.10. se konaly první Fanklubové hry malých Žabiček. Původně to měla být již jednou odložená drakiáda, ale v pátek večer jsme se museli rozhodnout pro obecně schůdnější alternativu. Důvody byly hlavní asi dva. Jednak nám během týdne potvrdily účast jen dva rodinné týmy a také počasí dlouhodobě neodpovídalo představám o příjemném slunečném podzimu, s větříkem tak akorát. Já osobně jsem byl za to spíše rád, jelikož se ještě teď zdravotně vzpamatovávám z poslední podzimní projížďky na kole, kterou jsem vykonal před 14ti dny a ze které jsem se vrátil ve stavu mraženého filetu. Poslední šance pro drakiádu tak zhasla na narychlo svolané schůzce po pátečním tréninku, kde mnohem větší odezvu získal plán uspořádat bowlingové klání. Nejhlasitěší povykování radostí bylo samozřejmě jako vždy od těch nejmenších, i když ze stejného směru posléze následovaly dotazy, jako co to je bowling apod... :-) Vlastně jsem zaznamenal jen jednu zklamanou otužilou výjimku, že už mají hotového draka, ale snad není všem dnům konec..

Takže k vlastnímu klání. Žabího bowlingu se nakonec zúčastnilo krásných 11 rodinných týmů. Celé klání mělo tři kola, přičemž první hod :-) vždy prováděla žabička a druhý někdo z rodinných příslušníků. Kupodivu se žabičkám někdy až neuvěřitelně dařilo a při vzetí v úvahu poměru velikosti i hmotnosti bowlingové koule ku takové žabičce, jsme byli svědky famózních výkonů. Myslím, že se celá akce velmi vydařila a už se těšíme na tu příští! Fotky zatím jen v nevalné kvalitě díky špatně nastavenému foťáku, nedostatku světla a třesu mé ruky (zcela jistě dosud následek té projížďky na kole..), ale brzy jistě přijdou lepší fotografie z prověřených zdrojů a značkových fotoapárátů, takže nezoufejte.. (Hladíkovi, Pintovi hilfe bald wie möglich !!!)

Jinak nejdůležitější to není, ale nezajímavé určitě také ne, takže kdo že to vlastně vyhrál? Ale nejdřív bych chtěl aspoň z části narovnat jeden přehmat, který se mi přitom povedl. Určitě se vám již někdy stalo, že jste něco pečlivě plánovali a vše i dobře proběhlo, ale stále vám něco vrtalo hlavou, že jste na něco zapomněli.. Nikoloviv na Kevina, jako v té chronicky provařené a inteligenci snižující komedii, ale prostě chybička se vloudila. Po celou dobu klání a hned ve vedlejší dráze od té naší, jsem mohl sledovat neuvěřitelné výkony Nikči Mrkvičkové. Ostatně také obdržela speciální diplom bombarďáka za to, že dokázala 4x shodit všechny kuželky najednou. Při počítání výsledků na závěr se byl u mě podívat pan Mrkvička a ani vůbec neprotestoval, že jsou na předposledním místě. A to ještě nevěděl, že jsem je obral o 100bodů a že by měli být první.. ;-)au.. Takže jsme se s Terezkou dohodli na následujícím. První místa budou dvě a ostatní jak bylo a jak následuje: 1.místo - rodina Mrkvičkových (228b) a rodina Černých (od Nikolky) (223b), 2.místo - rodina Hladíkových (214b) a těsně 3.místo - rodina Pintových (213b). Mrkvičkovým a Nikče zvlášť ode mě velká omluva a v pátek se to pokusím trochu narovnat..
Závěrem - všechna umístění a všechny body se započítávají dál do dalších her, které budou následovat. Příští část seriálu fanklubových her se uskuteční v hlineckém bazénu v zimě o Vánočních prázdninách a už teď se moc a moc těšíme!

Všem gratulujeme a děkujeme za účast a společně strávený krásný den!
J&T

 

V pátek, 1. května 2009, jsme se s hlavní skupinou TS Ridendo ve spolupráci s TS Quick Dance Plzeň zúčastnili Mistrosvství České republiky v plesových choreografiích pořádaných již tradičně Svazem učitelů tance v Chrudimi.

Protože jsme soutěžili i v regionálních kolech této významné soutěže, kvalifikovali jsme se díky prvnímu umístění v Plzni a Chvaleticích rovnou do semifinále.

V letošním roce byla velmi silná účast choreografií. V Chrudimi se jich sešlo 28, což slibovalo zajímavou podívanou. Žádným překvapením nebyla ani účast dvou slovenských souborů. Bohužel pro Čechy, stejně jako v přechozích letech, tak i letos obsadili Slováci 4 mista ve finále z celkových sedmi.

I my se do finále probojovali s choreografií "Pod vlivem úplňku" Marina Dytrta a bojovali spolu s druhým hlineckým klubem a pardubickým klubem Life o metu nejvyšší.

První tři příčky obsadili tradičně slovenské choreografie, i když nad kvalitou občas rozum stál:) Sedmé místo obsadil pardubický klub Life, slovenský klub ze Žiliny se umístil na místě šestém. Pátí skončili rivalové z TKG Hlinsko.

Ano, je to tak, z Čechů jsme se umístili první příčce nejblíže, což nám zajistilo i titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY V PLESOVÝCH CHOREOGRAFIÍCH pro rok 2009.

Děkujeme všem za podporu a skvělou atmosféru na soutěži a tanečníkům za jejich výkon na parketu.

Ondra Rydl

V sobotu 18.4.09 jsme se s vystoupeními Malé kotě (skupina Žabičky)a La Bonita (skupina Veverky)zúčastnili soutěže v Týništi nad Orlicí. Obě vystoupení soutěžily v kategorii děti - parketové kompozice. Žabičky vybojovaly 1.místo a Veverky získaly Pamětní list, neboť se vyhlašovala pouze první tři místa.
Všichni zúčastnění si zaslouží velikou pochvalu!

Dne 11.4.09 se Žabičky zúčastnily akce Salva pro kuře, která se konala v Chotěboři. Nejen že jsme tím alespoň malinko přispěli do programu akce, ale užili jsme i spoustu legrace

V sobotu 4.4. se Ridendo se svými třemi vystoupeními zúčastnilo Festivalu tanečního mládí v Chvaleticích. Ze soutěže přivezlo 1. místo za choreografii Martina Dytrta - Pod vlivem úplňku v kategorii plesových předtančení - mládež, 4. místo přivcezly Žabičky s vystoupením Malé kotě a 5. místo Veverky se svým La Bonita z kategorie děti show.

Dne 7.3.09 se skupiny Žabičky (6-10 let) a Veverky (3-6 let) zůčastnily soutěžní taneční přehlídky v Třebíči. Veverky si vybojovaly krásné 3. místo (ze 13ti ) v kategorii předškoláčků, Žabičky přively 6. místo ( z 12 ti ).Nutno podotknouti, že Žabičky soupeřily i s týmy daleko staršími, než byly sami. Všem tanečníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci Ridenda. Rodičům děkujeme za výbornou spolupráci a nadšení.


 

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»
 
© 2019, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid