26.10.2009

V neděli 25.10. se konaly první Fanklubové hry malých Žabiček. Původně to měla být již jednou odložená drakiáda, ale v pátek večer jsme se museli rozhodnout pro obecně schůdnější alternativu. Důvody byly hlavní asi dva. Jednak nám během týdne potvrdily účast jen dva rodinné týmy a také počasí dlouhodobě neodpovídalo představám o příjemném slunečném podzimu, s větříkem tak akorát. Já osobně jsem byl za to spíše rád, jelikož se ještě teď zdravotně vzpamatovávám z poslední podzimní projížďky na kole, kterou jsem vykonal před 14ti dny a ze které jsem se vrátil ve stavu mraženého filetu. Poslední šance pro drakiádu tak zhasla na narychlo svolané schůzce po pátečním tréninku, kde mnohem větší odezvu získal plán uspořádat bowlingové klání. Nejhlasitěší povykování radostí bylo samozřejmě jako vždy od těch nejmenších, i když ze stejného směru posléze následovaly dotazy, jako co to je bowling apod... :-) Vlastně jsem zaznamenal jen jednu zklamanou otužilou výjimku, že už mají hotového draka, ale snad není všem dnům konec..

Takže k vlastnímu klání. Žabího bowlingu se nakonec zúčastnilo krásných 11 rodinných týmů. Celé klání mělo tři kola, přičemž první hod :-) vždy prováděla žabička a druhý někdo z rodinných příslušníků. Kupodivu se žabičkám někdy až neuvěřitelně dařilo a při vzetí v úvahu poměru velikosti i hmotnosti bowlingové koule ku takové žabičce, jsme byli svědky famózních výkonů. Myslím, že se celá akce velmi vydařila a už se těšíme na tu příští! Fotky zatím jen v nevalné kvalitě díky špatně nastavenému foťáku, nedostatku světla a třesu mé ruky (zcela jistě dosud následek té projížďky na kole..), ale brzy jistě přijdou lepší fotografie z prověřených zdrojů a značkových fotoapárátů, takže nezoufejte.. (Hladíkovi, Pintovi hilfe bald wie möglich !!!)

Jinak nejdůležitější to není, ale nezajímavé určitě také ne, takže kdo že to vlastně vyhrál? Ale nejdřív bych chtěl aspoň z části narovnat jeden přehmat, který se mi přitom povedl. Určitě se vám již někdy stalo, že jste něco pečlivě plánovali a vše i dobře proběhlo, ale stále vám něco vrtalo hlavou, že jste na něco zapomněli.. Nikoloviv na Kevina, jako v té chronicky provařené a inteligenci snižující komedii, ale prostě chybička se vloudila. Po celou dobu klání a hned ve vedlejší dráze od té naší, jsem mohl sledovat neuvěřitelné výkony Nikči Mrkvičkové. Ostatně také obdržela speciální diplom bombarďáka za to, že dokázala 4x shodit všechny kuželky najednou. Při počítání výsledků na závěr se byl u mě podívat pan Mrkvička a ani vůbec neprotestoval, že jsou na předposledním místě. A to ještě nevěděl, že jsem je obral o 100bodů a že by měli být první.. ;-)au.. Takže jsme se s Terezkou dohodli na následujícím. První místa budou dvě a ostatní jak bylo a jak následuje: 1.místo - rodina Mrkvičkových (228b) a rodina Černých (od Nikolky) (223b), 2.místo - rodina Hladíkových (214b) a těsně 3.místo - rodina Pintových (213b). Mrkvičkovým a Nikče zvlášť ode mě velká omluva a v pátek se to pokusím trochu narovnat..
Závěrem - všechna umístění a všechny body se započítávají dál do dalších her, které budou následovat. Příští část seriálu fanklubových her se uskuteční v hlineckém bazénu v zimě o Vánočních prázdninách a už teď se moc a moc těšíme!

Všem gratulujeme a děkujeme za účast a společně strávený krásný den!
J&T

 

V pátek, 1. května 2009, jsme se s hlavní skupinou TS Ridendo ve spolupráci s TS Quick Dance Plzeň zúčastnili Mistrosvství České republiky v plesových choreografiích pořádaných již tradičně Svazem učitelů tance v Chrudimi.

Protože jsme soutěžili i v regionálních kolech této významné soutěže, kvalifikovali jsme se díky prvnímu umístění v Plzni a Chvaleticích rovnou do semifinále.

V letošním roce byla velmi silná účast choreografií. V Chrudimi se jich sešlo 28, což slibovalo zajímavou podívanou. Žádným překvapením nebyla ani účast dvou slovenských souborů. Bohužel pro Čechy, stejně jako v přechozích letech, tak i letos obsadili Slováci 4 mista ve finále z celkových sedmi.

I my se do finále probojovali s choreografií "Pod vlivem úplňku" Marina Dytrta a bojovali spolu s druhým hlineckým klubem a pardubickým klubem Life o metu nejvyšší.

První tři příčky obsadili tradičně slovenské choreografie, i když nad kvalitou občas rozum stál:) Sedmé místo obsadil pardubický klub Life, slovenský klub ze Žiliny se umístil na místě šestém. Pátí skončili rivalové z TKG Hlinsko.

Ano, je to tak, z Čechů jsme se umístili první příčce nejblíže, což nám zajistilo i titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY V PLESOVÝCH CHOREOGRAFIÍCH pro rok 2009.

Děkujeme všem za podporu a skvělou atmosféru na soutěži a tanečníkům za jejich výkon na parketu.

Ondra Rydl

V sobotu 18.4.09 jsme se s vystoupeními Malé kotě (skupina Žabičky)a La Bonita (skupina Veverky)zúčastnili soutěže v Týništi nad Orlicí. Obě vystoupení soutěžily v kategorii děti - parketové kompozice. Žabičky vybojovaly 1.místo a Veverky získaly Pamětní list, neboť se vyhlašovala pouze první tři místa.
Všichni zúčastnění si zaslouží velikou pochvalu!

Dne 11.4.09 se Žabičky zúčastnily akce Salva pro kuře, která se konala v Chotěboři. Nejen že jsme tím alespoň malinko přispěli do programu akce, ale užili jsme i spoustu legrace

V sobotu 4.4. se Ridendo se svými třemi vystoupeními zúčastnilo Festivalu tanečního mládí v Chvaleticích. Ze soutěže přivezlo 1. místo za choreografii Martina Dytrta - Pod vlivem úplňku v kategorii plesových předtančení - mládež, 4. místo přivcezly Žabičky s vystoupením Malé kotě a 5. místo Veverky se svým La Bonita z kategorie děti show.

Dne 7.3.09 se skupiny Žabičky (6-10 let) a Veverky (3-6 let) zůčastnily soutěžní taneční přehlídky v Třebíči. Veverky si vybojovaly krásné 3. místo (ze 13ti ) v kategorii předškoláčků, Žabičky přively 6. místo ( z 12 ti ).Nutno podotknouti, že Žabičky soupeřily i s týmy daleko staršími, než byly sami. Všem tanečníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci Ridenda. Rodičům děkujeme za výbornou spolupráci a nadšení.


 

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»
 
© 2019, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid