V pátek, 1. května 2009, jsme se s hlavní skupinou TS Ridendo ve spolupráci s TS Quick Dance Plzeň zúčastnili Mistrosvství České republiky v plesových choreografiích pořádaných již tradičně Svazem učitelů tance v Chrudimi.

Protože jsme soutěžili i v regionálních kolech této významné soutěže, kvalifikovali jsme se díky prvnímu umístění v Plzni a Chvaleticích rovnou do semifinále.

V letošním roce byla velmi silná účast choreografií. V Chrudimi se jich sešlo 28, což slibovalo zajímavou podívanou. Žádným překvapením nebyla ani účast dvou slovenských souborů. Bohužel pro Čechy, stejně jako v přechozích letech, tak i letos obsadili Slováci 4 mista ve finále z celkových sedmi.

I my se do finále probojovali s choreografií "Pod vlivem úplňku" Marina Dytrta a bojovali spolu s druhým hlineckým klubem a pardubickým klubem Life o metu nejvyšší.

První tři příčky obsadili tradičně slovenské choreografie, i když nad kvalitou občas rozum stál:) Sedmé místo obsadil pardubický klub Life, slovenský klub ze Žiliny se umístil na místě šestém. Pátí skončili rivalové z TKG Hlinsko.

Ano, je to tak, z Čechů jsme se umístili první příčce nejblíže, což nám zajistilo i titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY V PLESOVÝCH CHOREOGRAFIÍCH pro rok 2009.

Děkujeme všem za podporu a skvělou atmosféru na soutěži a tanečníkům za jejich výkon na parketu.

Ondra Rydl

V sobotu 18.4.09 jsme se s vystoupeními Malé kotě (skupina Žabičky)a La Bonita (skupina Veverky)zúčastnili soutěže v Týništi nad Orlicí. Obě vystoupení soutěžily v kategorii děti - parketové kompozice. Žabičky vybojovaly 1.místo a Veverky získaly Pamětní list, neboť se vyhlašovala pouze první tři místa.
Všichni zúčastnění si zaslouží velikou pochvalu!

Dne 11.4.09 se Žabičky zúčastnily akce Salva pro kuře, která se konala v Chotěboři. Nejen že jsme tím alespoň malinko přispěli do programu akce, ale užili jsme i spoustu legrace

V sobotu 4.4. se Ridendo se svými třemi vystoupeními zúčastnilo Festivalu tanečního mládí v Chvaleticích. Ze soutěže přivezlo 1. místo za choreografii Martina Dytrta - Pod vlivem úplňku v kategorii plesových předtančení - mládež, 4. místo přivcezly Žabičky s vystoupením Malé kotě a 5. místo Veverky se svým La Bonita z kategorie děti show.

Dne 7.3.09 se skupiny Žabičky (6-10 let) a Veverky (3-6 let) zůčastnily soutěžní taneční přehlídky v Třebíči. Veverky si vybojovaly krásné 3. místo (ze 13ti ) v kategorii předškoláčků, Žabičky přively 6. místo ( z 12 ti ).Nutno podotknouti, že Žabičky soupeřily i s týmy daleko staršími, než byly sami. Všem tanečníkům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci Ridenda. Rodičům děkujeme za výbornou spolupráci a nadšení.


 

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | »»»
 
© 2021, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid