Dobrý den všem,
jak již všichni očekáváte, tak zveřejňujeme rozvrh pro nadcházející 18. taneční sezónu TS Ridenda.
Dále bych rádi pozvali všechny, kteří by se rádi staly tanečníky v tanečním studiu na nábor, který bude probíhat 8.9. 16:30-17:30h a 9.9. 9:00-10:00 v tělocvičně ZŠ Resslova. Nábor tanečníků bude probíhat do všech skupin a od věku tanečníků od 4 let. Budeme rádi, pokud zvolíte pro Vaše ratolesti právě TS Ridendo. Začátek taneční sezóny bude od pondělí 11.9.2017.
Těšíme se na všechny a taktéž na další úspěšnou sezónu.
Jakékoliv Vaše dotazy rádi zodpovíme.
Richard Boguaj
vedoucí TS Ridendo
email: ridendo@seznam.cz tel: 723 691 713

Rozvrh 2017-18
Den Čas Skupina Čas Skupina
Pondělí 16:00-17:30 Koťátka (Hanka Vařečková) 17:30-19:00 Žabičky (Káťa Havlová)
Úterý 16:00-17:30 Píďalky (Nikča Kvapilová) 18:00-19:30  
Úterý 16:00-17:30   18:00-19:30 Páry (Jarda Košťál)
Středa 16:00-17:30   17:30-19:00 Píďalky (Peťa Dostálová)
Čtvrtek 18:00-19:30 Veverky (Lucka Kameníková) 19:30-21:00 Páry (Martin Horák)
Pátek 16:00-17:30 Veverky (Káťa Havlová/Martin Horák) 17:30-19:00 Žabičky (Martin Horák)
Pátek 16:00-17:30 Koťátka (Editka Mmacková, Káťa Čmelíková)    
Sobota        
Neděle        
         
         
  MFC - Zrcadlový sál    
  ZŠ Resslova    
 LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KRUCEMBURK 2017

 KDO SE O NÁS BUDE STARAT?

Hlavní vedoucí tábora: Richard Boguaj (tel.: 723 691 713), tsridendo@seznam.cz, rich78@seznam.cz

Dále pak:

Tereza Šustrová, Martin Horák, Kateřina Havlová, Edita Macková, Iveta Vondrová, Hana Vařečková, Kateřina Čmelíková, Lucie Kameníková, Nikola Kvapilová – tanečníci a lektoři TS Ridendo

 Iveta Melicharová, Sanchez– externí lektoři

 KDY A KAM MÁM PŘIJET?

Příjezd v sobotu  29.7. od 1600 do 1730 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám).

Adresa: ZŠ Krucemburk, Školní 440, Krucemburk (www.zskrucemburk.cz).

 JAK JE ZAJIŠTĚNÉ STRAVOVÁNÍ?

V sobotu budeme opékat buřty, stravování v jídelně začíná v neděli snídaní a končí v den odjezdu snídaní. Strava je zajištěna jako každý rok – 5 jídel denně, ve školní jídelně.

 CO NA UBYTOVÁNÍ?

Spíme ve třídách, takže spacáky, matrace, karimatky, polštář s sebou. Pod matrace nutno deku, parkety je občas propichují. Prosíme, z kapacitních důvodů, letiště zakázány, dovoleny v případě 3 dětí na letišti. Chválíme ty, co přijedou s úzkou „postýlkou“ J

 CO ODEVZDAT ZDRAVOTNICI PŘI PŘÍJEZDU?

 • Průkaz pojišťovny,
 • Očkovací průkaz,
 • Potvrzení o bezinfekčnosti (s datem příjezdu na tábor) – lze vyplnit na místě,
 • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti,
 • Dále léky i s příbalovým letákem a návodem na použití, pokud dítě užívá. Nutno upozornit na naslouchadla a jakékoliv zdravotní problémy, alergie atp.
 • Pro jistotu přiberte doklad o zaplacení tábora.

 KDY TÁBOR KONČÍ?

Odjezd v sobotu  5.8. do 1200 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám)

Na závěr soustředění tj. v sobotu 5.8. bude od 10 -11 hod. krátká ukázka toho, co se děti na táboře naučily a na čem pracovaly. Pokud se přijedete podívat, budeme rádi.

 
 DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

JAKÝ JE DENNÍ PROGRAM?

7:30                 budíček

8:00                 snídaně

9:00 – 11: 45   dopolední blok

12:15               oběd

12:30 – 14:00  polední klid (zde možno volat vedoucím a zdravotnici)

14:00 – 16:00  první odpolední blok

16:00               svačina

16:30 – 18:15  druhý odpolední blok

18:30               večeře

19:00 – 20:00  sprchování

20:00 – 21:30  večerní program

21:30               večerka pro děti

22:00               večerka pro juniory

*změna v programu vyhrazena, dle potřeb

JSOU POVOLENY TELEFONY A NÁVŠTĚVY RODIČŮ?

V případě menších dětí, které budou poprvé bez rodičů, budeme v pravidelném kontaktu, jak dítě tábor zvládá. Kdykoliv je možné zavolat buď vedoucímu jednotlivých skupin, zdravotnici nebo přímo mně.

Pokud se přijedete podívat na své děti, budete vítáni, jen se s námi na termínu domluvte dopředu. Lépe je ale děti nenavštěvovat, máme negativní zkušenosti, protože se jim začne stýskat.  

Děti po příjezdu odevzdají mobilní telefony zdravotnici, jako každý rok. Volací dny jsou úterý a čtvrtek. V tyto dny dostanou děti mobilní telefony v době poledního klidu.

 CO KDYŽ DÍTĚ BĚHEM TÁBORA ONEMOCNÍ?

Rodiče okamžitě informujeme a ti si dítě odváží. Vrácení peněz – poměrné částky dle rozpisu na přihlášce.

 
CO SBALIT S SEBOU?

 OBLEČENÍ NA TANEC I NETANEC

Spoustu triček, tepláků, tříčtvrťáků, tílek a oblečení všeho druhu pro tanec určených.

Lepší vézt domů neunošená trička než chodit ve špinavém a zpoceném J.

Pro nováčky – počítejte na každý taneční blok 1 tričko, aby děti nemusely do jídelny v triku z tréninku J.

 Pro páry – kluci kalhoty a košile, holky sukně a tričko.

 OBLEČENÍ NA VEN

Všechno, co běžně nosíte, hlavně nezapomeňte na bundu a mikinu. Taky nějaká pláštěnka nezaškodí. Budeme chodit ven, hrát hry, kde se ledaco zašpiní a možná i roztrhne, takže prakticky! Tepláky, trika, ponožky – dostatek. Klobouk nebo kšiltovka, krém na opalování, sluneční brýle, repelent. Pro jistotu i plavky nezapomeňte. Pro letošní táborovou hru by bylo vhodné si připravit nějaký pěkný slušivý kostým a to ve stylu džungle – všechny druhy zvířátek z tohoto prostředí

 Předposlední soutěžní klání, kterého se Ridendo účastnilo se konalo v Mladé Boleslavi. Czech Dance Tour mistrovství České republiky jsme navštívili se dvěma choreografiemi a to:


Dětská kategorie Show Art
Zimní válka - choreografkou Petra Dostálová získalo skvělé 3. místo a zároveň titul 2. vicemistra ČR

Dospělá kategorie Dance Art
Left in Despair - choreografem Martin Horák obsadilo krásné 6. místo

Skvělé taneční výkony.
RB

Radost a smutek, láska a nenávist, naděje a bezmoc... Každá mince má dvě strany. Stejně, jako život, který jednou začíná a jednou končí...

 

To je obsah vystoupení, se kterým Taneční studio Ridendo Hlinsko bojovalo o třetí titul Mistra ČR v plesových choreografiích v řadě. Mistrovství se konalo tradičně v chrudimském muzeu první květnovou neděli a zúčastnilo se ho celkem 17 choreografií z celé České republiky a také hosté ze Slovenska.

 

Choreografii pro 8 tančeních párů s názvem „Za zvuku ticha“ opět skvěle připravil Petr Janáček a nechal se inspirovat písní The Sound of Silence od Paula Simona a Arta Garfunkela, kterou upravila chicagská hudební skupina Disturbed.

 

První kolo a semifinále plesových choreografií, choreografií polky a párové polky všech věkových kategorií probíhaly v odpoledních hodinách, finále všech soutěží proběhla pak v rámci galavečera od 19 h.

 

Součástí tohoto galavečera byl také Memoriál Bohumila Černého, ve kterém tančily dva nejlepší seniorské týmy, slovenský soubor a tři nejlepší české choreografie. A protože mezi ty Ridendo patřilo, zatančili si tanečníci z Ridenda tedy celkem čtyřikrát.

 

V Memoriálu Bohumila Černého získalo TS Ridendo Hlinsko 4. místo, od fotografů získalo ocenění  Nejlepší taneční kostým, ale hlavně si z Mistrovství ČR v plesových choreografií odvezl opět titul Nejlepší latinská formace a celkové 2. místo, a tím pádem titul 1. vicemistr ČR pro rok 2017, což je skvělé umístění v tak velké konkurenci, jaká se letos ve finále sešla.

 

Děkujeme všem, kteří nás celou sezónu podporovali a všem, co nám fandili – na Mistrovství v Chrudimi i na regionálním kole v Hlinsku jste byli vždycky nejvíc slyšet a Váš bouřlivý potlesk byl pro nás největší odměnou.

 

S letošní taneční sezónou se rozloučíme tradičně naším profilovým pořadem, kam Vás všechny srdečně zveme. Na viděnou v Multifunkčním centru v Hlinsku v pátek 2. června!


IV

Poslední dubnový den jsme se zúčastnili postupové soutěže CDT mistrovství Čech v Chrudimi. Na toto klání byly vyslány dvě choreografie a to dospělá a dětská. Dospělí s vystoupením "Left in Desair" si vytančili skvělé 3. místo a titul 2. vícemistra Čech v kategorii Dance Art a postup na mistrovství ČR. Děti nám také udělaly radost a choreografií "Zimní válka", taktéž obsadily 3. místo a získaly titul 2. vícemistra Čech samozřejmě i s postupem na MČR. Gratulujeme ke skvělým výsledků a těšíme se na MČR.
RB
 
Dne 22. dubna jsme se zúčastnili v Pražské hale Slavia mistrovství Čech a to postupové soutěže Taneční skupiny roku 2017. Na toto mistrovství jsme vyslali dospělí soubor děvčat pod vedením lektora Martina Horáka, který s nimi v letošní sezóně i tančí v choreografii. Vystoupení s názvem "Left in Despair", které soutěžilo v kategorii Dance art se  umístilo na skvělém 11.-12. místě. Moc gratulujeme k výsledku a těšíme se na další úspěchy.

RB  
Víkend 8. a 9. dubna se v Hlinsku konalo regionální kolo FTM pro východní čechy oba dvy dny byly opravdu tance nabité. V sobotu se na parketě představili zástupci studia z nejmladší věkové skupiny MINI, ale byly následování svými nejstaršími kolegy v kategorii MLÁDEŽ. Na parketu se objevilo vystoupení "Šmoula styl", které si vybojovalo krásné 4. místo, dále se představil dospělý taneční soubor se svojí zbrusu novou plesovou choreografií od Petra Janáčka a to s názvem "Za zvuku ticha" tato choreografie obsadila vynikající 1. místo a získala postup na MČR v Chrudimi 7.5.. Sobotní klání poté uzavřeli naše nejstarší dívky se svým choreografem Martinem Horákem a to vystoupením "Left in despair", které obsadilo skvělé 3. místo.
Nedělní soutěž patřila DĚTEM a také JUNIORŮM. Zde Ridendo mělo zástupce v Show dance - děti a to choreografii "Zimní válka" od Petry Dostálové, které obsadilo krásné 5. místo. Dále se zde předstvailo vystoupení z dílny Lenky Douchové a to "Only Human", které si vytančilo 4. místo v kategorii parketovky - JUN a stejná skupina se ještě ukázala ve streetdance s choreografií "Breakout" od Lucie Kameníkové, které získalo 5. místo.
Všem gratulujeme a těšíme se na další skvělé výkony.
 
RB

První dubnový den jsme již po páté uspořádali pohárovou taneční soutěž kolektivů v Hlineckém Multifunkčním centrum. Jako každý rok jsme tančili v kategoriích od nejmenších až po kategorii seniorskou. A to v tanečních stylech jazz, moderna, disko, street, plesové choreografie, roztleskávačky a seniorská kategorie. Letos se sjelo z celé republiky na padesátčtyři choreografií a na parketu se vystřídalo za celý den přes pět set tanečníků. Letošní ročník se opravdu vydařil a jsme rádi, že naše taneční soutěž je rok od roku lepší a lepší. Domácí si letos vytančili následovné výsledky:

Mini – „Šmoula styl“ 1. místo

Děti  – „Zimní válka“ 2. místo

Junioři – „Breakout“ 3. místo

Junioři – „Only human“ 3. místo

Dospělí – „Left in despair“ 2. místo

Dospělí – „Crazy in love“ 3. místo

 

Děkujeme všem partnerům, kteří se s námi podíleli na realizaci této akce.

RB

 Další postupovou taneční soutěží, byla TSR Chrudim 2017 pro region východní čechy a to 25.3. Na této soutěži startovali čtyři choreografie TS Ridendo a výsledky našeho soutěžení jsou následovné:

MINI  - "Šmoula styl" skvělé 1. místo 
Děti   - "Zimní válka"  krásné 3. místo 
Junioři - "Only human" výborné 4. místo 
Dospělí - "Left in despair"  suprové 3. místo 

RB
Další soutěž nás zavedla na první postupovou soutěž a to zcela zbrusu novou CZECH DANCE TOUR, která se konala v Chrudimské sokolské hale. Dnes jsme si do Chrudimi přivezli čtyři choreografie a to tedy:

BABY kategorie - "Šmoula styl" od Hanči Vařečkové, Editky Mackové a Káti Čmelíkové, toto vystoupení obsadilo krásné 6. místo

Dětská kategorie Dance Art show - "Zimní válka" od Petry Dostálové obsadila skvělé 2. místo 

Juniorská kategorie Dance Art - "Only human" od Lenky Douchové získalo krásné 2. místo 

Hlavní karegorie Dance Art - "Left in Despaire" od Martina Horáka vybojovalo vynikající 2. místo

Opět tedy velice úspěšná soutěž pro TS Ridendo a již se těšíme na příští týden na další soutěžní klání.


RB

 V neděli 12.3. jsme se již poněkolikáté zúčastnili taneční soutěže ČeskoTřebovský pohár 2017. Na tuto první soutěž jsme si připravili šest tanečních vystoupení a to od mini kategorie až po dospělé. Celkově se soutěže účastnili 80. tanečníků ze studia. Soutěž byla generálkou na nadcházející postupové soutěže, ovšem i tak byla pro nás důležitá a výsledky jsou skvělé.

kategori MINI Show - vystoupení "Šmoula styl"  skvělé 2. místo 

katefgorie Junioří street - vystoupení "Breakout" výborné 3. místo 

kategori Junioři Show - vystoupení "Zimní válka" krásné 2. místo 

kategori Junioři Parketové kompozice - vystoupení "Only human" skvélé 3. místo 

kategori Dospělá Parketové kompozice - vystoupení "Crazy in love" výborné 3. místo 

kategori Dospělá Parketové kompozice - vystoupení "Left in despair" skvělé 2. místo 

Musím již teď velice poděkovat všem choreografům, kteří tato vystoupení připravili za skvělou práci a těším se na další skvělé výsledky ze soutěži. Videa již k dispozici na FB stránkách studia.

RB
 Dne 3.3. se konal v Hlineckém MFC Benefiční ples centra Motýl. TS Ridendo, zde již bylo poněkolikáte hostem a předvedlo zde standartní a latiskoamerické tance v podání našich párů, jsme velice rádi, že jsme mohly potěšit účastníky této akce předvedením našeho tanečního umu a za to jsme také získali oficiální poděkování od organizátorů, čehož si velice vážíme.

RB


 
   
Datum Název soutěže  Místo konání  Skupiny Typ soutěže 
12.3. Českotřebovský tanečnní pohár Česká Třebová  Všechny  Pohárová 
19.3. CDT regionální kolo Chrudim Chrudim Všechny  Postupová
25.3. Taneční skupina roku 2017 Chrudim Všechny  Postupová
1.4. O pohár starosty města Hlinska Hlinsko Všechny  Pohárová 
8-9.4. Festival tanečního mládí SUT Hlinsko Všechny  Postupová
23-24.4. Taneční skupina roku 2017 - MČ Praha Dle postupu Postupová
30.4./1.5. CDT Mistrovství Čech Chrudim Dle postupu Postupová
7.5. MČR SUT Plesové choreografie  Chrudim Dospěláci  Postupová
6-7.5. Taneční skupina roku 2017 - MČ Chrudim Dle postupu Postupová
13.5. Popata 2016 Heřmanův Městec Všechny  Pohárová 
20.-21.5 CDT Mistrovstvi ČR Praha Dle postupu Postupová
27.5. Žďár tančí  Žďár nad Sázavou Všechny  Pohárová 
5/2017 Havlíčkobrodský dance cup Havlíčkův Brod Všechny  Pohárová 
2-4.6. Taneční skupina roku 2016 - Finále Praha Dle postupu Postupová
* jedná se o předběžný harmonogram soutěží, změny jsou ještě možné 
 V neděli 4.12. proběhla již po páté tradiční předvánoční akce TS Ridendo a to "Mikuláš tančí s RIDENDEM". Akce se opět velice vydařila. Rádi bychom velice podekovali všem sponzorům za podporu a take všem, kteří věnovali dary do tomboly.

V odkaze naleznete fotografie z akce od pana Radek Pavlík.

http://fotopavlik.com/fotky/mikulas-tanci-s-ridendem-2016/

A také se můžete podívat na reportáž z akce od KISS Hlinsko.
http://www.ahp.cz/videos/mikulas-tanci-s-ridendem/

RB

 Ve dnech 29.11. - 1.12.2016  je bohužel tělocvična mimo provoz, proto jsme řešili náhradu tréninků a ta je následovná (tudíž tréninky 29.-30.11. nebudou):

26.11.2016 v ZŠ Resslova
9-11h Veverky 
14:30-16:30h Píďalky
 

Dále jsme se domluvili s Ivetkou Melicharovou na uspořádání semináře a to pro naše skupiny Juniorů (Veverky) a Dospělých (Žabičky) a to:

19.11.2016 v ZŠ Resslova
8:30-10:30h Junioři (Veverky)
10:30-12:30h Dospělí (Žabičky) 

Prosím všechny o zapsaní do Vašich diářů.
RB


V sobotu 5.11. Ridendo uspořádalo seminář pro své trenéry. Pozvali jsme si na to zkušenou trenérku Ivetku Melicharovou, která již delší dobu spolupracuje se studiem při výuce nejenom našich tanečníků, ale lektorů. Tento seminář byl zaměřen na techniku modern dance, pohybovou průpravu, klasický tanec a práci s tanečníky. Taneční studio se neustále snaží rozšiřovat taneční zkušenosti svých trenérů, abychom mohli tyto zkušenosti předávat našim tanečníkům.

Fotografie naleznete v galerii.

RB
 
Důležitá data akcí pořádaných TS Ridendem v letošní sezóně, prosím hlavně Ridenďáky o zapsání do diářů.

8.10. 2016 - Cena TS Ridendo (párová taneční soutěž)

4.12. 2016 - Mikuláš tančí s Ridendem (zábavné odpoledne pro všechny Ridenďáky a veřejnost)

1.4. 2017 - O pohár starosty města Hlinska (soutěž kolektivů)

2.6. 2017 - Profilový pořad TS Ridendo (záverečné představení pro veřejnost)

9.6.2017 - ukončení taneční sezóny 2016-17

29.7. - 5.8. 2017 - Taneční soustředění Krucemburk 2017 (taneční tábor)

 


V letošním roce se TS Ridendo může pochlubit  pořádáním 5. ročníku párové taneční soutěže "Cena TS Ridendo". Soutěž se konala 8.10.2016 v MFC Hlinsko a to pod vedením studia samotného, ve spolupráci se Svazem učitelů tance ČR. Jako již v předešlých ročnících se na soutěž sjelo mnoho taneční párů z celé republiky. Mohli jsme u nás přivítat například zástupce z Jičína, Broumova, Hradce Králové, ale i tanečníky z nedalekých měst Pardubického kraje. Domácí studio reprezentovaly dva páry a to Jan Skořepa s Nikolou Černou, a jejich mladší sourozenci Viktor Skořepa a Viola Černá. Naše páry obsadily tato umístění:
 
Honzík a Nikolka 
4. místo Dospělí Kombinace
5. místo Dospělí STT
4. místo Dospělí LAT 
 
Viktor a Violka 
3. místo Junioři 1 Kombinace
3. místo Junioři 1 STT
2. místo Junioři 1 LAT 
 
Nejen našim párům gratulujeme ke skvělým výsledkům (kompletní výsledky naleznete na www.sut.cz). Doufáme, že i v příštím roce budeme moci přivítat další skvělé páry. Rádi bychom také poděkovali našim partnerům, kteří podpořili tuto akci a to: SKORI, město Hlinsko, AUTOPRODEJ pana Radka Černého a další.
 
Fotografie ze soutěže naleznete v galerii.
RB 
 

První informace do nové sezóny 2016-17

Vážení rodiče, máme tady září a já jsem rád, že se opět můžeme těšit na start nové sezóny. Začátek letošních tréninků jsme stanovili na 12.9.2016 . Připravili jsme několik změn, které je potřeba vědět ještě před začátkem. Včera jsem již zveřejnil rozvrh pro letošek. Nejdůležitější změny jsou ve složení trenérské základny, která se nám trochu pozměnila: 

Koťátka, což jsou naši nejmenší, dostanou nové dvě lektorky a to Hanku Vařečkovou a Katku Čmelíkovou, které jsou dlouholeté tanečnice. Hanka dříve tančila v Ridendu, Katka v TŠ Bohemia Chrast a dalších studiích. Nesmíme zapomenout na stálici Editku Mackovou, která bude společně s Katkou vést páteční trénink. 

Píďalky - děti, ty taktéž v letošním roce čeká změna, a to s trenéry. Hlavní trenérka této skupiny bude Petra Dostálová, posilou pro druhý trénink bude Nikča Kvapilová. 

Juniorské skupiny A i B v letošním roce nečeká žádná takováto změna, stále zde působí duo Lenka Douchová a Martin Horák a nesmíme zapomenout na jejich další posily a to Lucku Kameníkovou u Lenky a Katku Havlovou u Martina. Pravděpodobně skupina JUN A (žabičky) – budou postupovat do kategorie DOSPĚLÍ.

Páry, pro ně jsme letos připravili ještě lepší podmínky k dosažení skvělých výsledků a to tím, že jsme přidali trénink. Krom pátku to bude i čtvrtek v MFC se staronovým trenérem Jaroslavem Košťálem.

Platba školného pro letošní rok 2016-17
Platbu provádějte převodem na účet (viz. níže uvedený). Cena kurzovného je 
2.400,-/sezóna pro všechny skupiny. Tuto částku lze uhradit ve dvou splátkách do stanovených termínů(viz. níže).
Páry platí ještě 
600,-/sezóna spolu s předešlou částkou. 

Termíny splátek:
24.10.2016
27.2.2017

Zde je číslo účtu:

107-1706120287/0100 veden u Komerční banky Hlinsko

Nezapomeňte do zprávy pro příjemce vyplnit jméno Vašeho dítěte, abychom mohli identifikovat za koho je kurzovné uhrazeno!!! Pokud není kurzovné uhrazeno ve stanovených termínech, lze se domluvit individuálně s vedoucím Ridenda.


Důležitá informace
Všichni tanečníci musí mít aktuální potvrzení od lékaře způsobilosti. Bez tohoto dokumentu nemohou navštěvovat děti hodiny.

Velice se těšíme již na start sezóny a doufáme, že bude minimálně stejně úspěšná, jako ta loňská.

Za TS Ridendo
Richard Boguaj
vedoucí

 
Rozvrh 2016-17
Den Čas Skupina Čas Skupina
Pondělí 16:00-17:30 Koťátka - přípravka (Hanka Vařečková /Katka Čmelíková) 17:30-19:00 Žabičky - Junioři A (Katka Havlová/Nikča Kvapilová)
Úterý 16:30-18:00 Píďalky - Děti (Petra Dostálová) 18:00-19:30 Veverky - Junioři B (Lenka Douchová)
Středa 16:00-17:30 Veverky - Junioři B (Lucka Kameníková) 17:30-19:00 Píďalky - Děti (Nikča Kvapilová)
Čtvrtek     18:00-19:30 Páry (Jaroslav Košťál)
Pátek 16:00-17:30 Páry (Martin Horák) 17:30-19:00 Žabičky - Junioři A (Martin Horák)
Pátek 16:00-17:30 Koťátka - přípravka (Katka Čmelíková/Editka Macková)    
         
  Tělocvična - ZŠ Resslova    
  MFC-zrcadlový sál    
 Dobrý den, vzhledem k tomu, že bude probíhat v ZŠ Krucemburk rekonstrukce sociálního zařízení v hlavní budově, budeme letos obývat budovu levou. Z kapacitních důvodů je nutné provést určitá opatření – tedy minimalizovat. Každý  účastník má nárok na jednolůžko, letos nebude možné, aby si 1 dítě dopřálo matraci pro 2 osoby a podobně. Třídy budou sloužit převážně na spánek a klidový režim a budou plné. Do tříd nebude možné umístit i lavice jako v letech předešlých, neboť by se zmenšil prostor pro spánek. Lavice budou rozložené na chodbách a bude možnost si umístit věci na lavice – ale na chodbě.

            Po příjezdu  - nájezd nejdříve v 15.00 hod., nikoli dříve (vyklízí se po předešlém turnusu a probíhá úklid). Prosíme všechnu obuv (holiny, tenisky) a bundy umístit do šaten, aby se ve třídách tyto věci nepletly. Seznamte děti s tím, které věci jsou jejich nebo nějak označte – jedná se hlavně o nejmladší účastníky.

            Letos bude táborová hra probíhat v duchu „Asterixe a Obelixe“ proto prosíme, aby si všichni účastníci dovezli masku Gala nebo Římana to již dle libosti a také s sebou ještě vzít staré prostěradlo (ne však froté „pružné“) budete jej potřebovat pro výrobu během tábora.

 

Děkujeme vše a těšíme se na shledání.

 

Tým tábora RIDENDO

RB

 Vzor posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě
 
Evidenční číslo posudku:
1. Identifikační údaje
 
Název poskytovatele zdravotních služeb vydávajícího posudek: 
 
Adresa sídla nebo místa podnikání poskytovatele: 
 
IČO: 
 
Jméno, popřípadě jména, a příjmení posuzovaného dítěte:   
 
Datum narození posuzovaného dítěte:  
 
Adresa místa trvalého pobytu nebo jiného bydliště na území České republiky 
posuzovaného dítěte:     
 
2. Účel vydání posudku Taneční soustředění TS Ridendo 2015
 
 
3. Posudkový závěr
 
 A) Posuzované dítě k účasti na škole v přírodě nebo zotavovací akci 
 
a) je zdravotně způsobilé*) 
b) není zdravotně způsobilé*)
c) je zdravotně způsobilé s omezením*) **) ....................... 
 
B) Posuzované dítě
 
a) se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním: ANO - NE
 
b) je proti nákaze imunní (typ/druh): 
 
c) má trvalou kontraindikaci proti očkování (typ/druh): 
 
d) je alergické na: 
 
e) dlouhodobě užívá léky (typ/druh, dávka): 
 
Poznámka:
*) Nehodící se zaškrtněte.
**) Bylo-li zjištěno, že posuzované dítě je zdravotně způsobilé s omezením, uvede se omezení podmiňující zdravotní způsobilost k účasti na zotavovací akci 
a škole v přírodě. 
 
4. Poučení
 
 Proti bodu 3. části A) tohoto posudku lze podle § 46 odst. 1 zákona č. 373/2011 Sb.,
 o specifických zdravotních službách, ve znění pozdějších předpisů, podat návrh na
 jeho přezkoumání do 10 pracovních dnů ode dne jeho prokazatelného předání 
 poskytovatelem zdravotních služeb, který posudek vydal. Návrh na přezkoumání 
 lékařského posudku nemá odkladný účinek, jestliže z jeho závěru vyplývá, že 
 posuzovaná osoba je pro účel, pro nějž byla posuzována, zdravotně nezpůsobilá 
 nebo zdravotně způsobilá s podmínkou. 
 
5. Oprávněná osoba
 
Jméno, popřípadě jména, a příjmení oprávněné osoby:   
 
Vztah k posuzovanému dítěti (zákonný zástupce, opatrovník, pěstoun popř. další
příbuzný dítěte):   
 
Oprávněná osoba převzala posudek do vlastních rukou dne: 
 
 
 .......................................... 
 Podpis oprávněné osoby 
....................... ¨ .............................
Datum vydání posudku Jméno, příjmení a podpis lékaře
razítko poskytovatele zdravotních služeb.
 
 LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KRUCEMBURK 2016

 

KDO SE O NÁS BUDE STARAT?

Hlavní vedoucí tábora: Richard Boguaj (tel.: 723 691 713), tsridendo@seznam.cz, rich78@seznam.cz

Dále pak:

Lenka Douchová, Martin Horák, Petra Dostálová, Kateřina Havlová, Agáta Danišová, Iveta Vondrová, Nikola Kvapilová – tanečníci a lektoři TS Ridendo

 Iveta Melicharová, Petr Janáček – externí lektoři

 KDO ZAJIŠŤUJE ZDRAVOTNÍ DOZOR?

Bc. Petra Košťálová

 

KDY A KAM MÁM PŘIJET?

Příjezd v sobotu  30.7. od 1600 do 1730 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám).

Adresa: ZŠ Krucemburk, Školní 440, Krucemburk (www.zskrucemburk.cz).

 

JAK JE ZAJIŠTĚNÉ STRAVOVÁNÍ?

V sobotu budeme opékat buřty, stravování v jídelně začíná v neděli snídaní a končí v den odjezdu snídaní. Strava je zajištěna jako každý rok – 5 jídel denně, ve školní jídelně.

 

CO NA UBYTOVÁNÍ?

Spíme ve třídách, takže spacáky, matrace, karimatky, polštář s sebou. Pod matrace nutno deku, parkety je občas propichují. Prosíme, z kapacitních důvodů, letiště zakázány, dovoleny v případě 3 dětí na letišti. Chválíme ty, co přijedou s úzkou „postýlkou“ J

 

CO ODEVZDAT ZDRAVOTNICI PŘI PŘÍJEZDU?

 • Průkaz pojišťovny,
 • Očkovací průkaz,
 • Potvrzení o bezinfekčnosti (s datem příjezdu na tábor) – lze vyplnit na místě,
 • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti
 • Dále léky i s příbalovým letákem a návodem na použití, pokud dítě užívá. Nutno upozornit na naslouchadla a jakékoliv zdravotní problémy, alergie atp.
 • Pro jistotu přiberte doklad o zaplacení tábora.

 

KDY TÁBOR KONČÍ?

Odjezd v sobotu  6.8. do 1200 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám)

Na závěr soustředění tj. v sobotu 6.8. bude od 10 -11 hod. krátká ukázka toho, co se děti na táboře naučily a na čem pracovaly. Pokud se přijedete podívat, budeme rádi.

 

 DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

JAKÝ JE DENNÍ PROGRAM?

7:30                 budíček

8:00                 snídaně

9:00 – 11: 45   dopolední blok

12:15               oběd

12:30 – 14:00  polední klid (zde možno volat vedoucím a zdravotnici)

14:00 – 16:00  první odpolední blok

16:00               svačina

16:30 – 18:15  druhý odpolední blok

18:30               večeře

19:00 – 20:00  sprchování

20:00 – 21:30  večerní program

21:30               večerka pro děti

22:00               večerka pro juniory

*změna v programu vyhrazena, dle potřeb


JSOU POVOLENY TELEFONY A NÁVŠTĚVY RODIČŮ?

V případě menších dětí, které budou poprvé bez rodičů, budeme v pravidelném kontaktu, jak dítě tábor zvládá. Kdykoliv je možné zavolat buď vedoucímu jednotlivých skupin, zdravotníci nebo přímo mně.

Pokud se přijedete podívat na své děti, budete vítáni, jen se s námi na termínu domluvte dopředu. Lépe je ale děti nenavštěvovat, máme negativní zkušenosti, protože se jim začne stýskat.  

Děti po příjezdu odevzdají mobilní telefony zdravotnici, jako každý rok. Volací dny jsou úterý a čtvrtek. V tyto dny dostanou děti mobilní telefony v době poledního klidu.

 

CO KDYŽ DÍTĚ BĚHEM TÁBORA ONEMOCNÍ?

Rodiče okamžitě informujeme a ti si dítě odváží. Vrácení peněz – poměrné částky dle rozpisu na přihlášce.

 

CO SBALIT S SEBOU?

 

OBLEČENÍ NA TANEC I NETANEC

Spoustu triček, tepláků, tříčtvrťáků, tílek a oblečení všeho druhu pro tanec určených.

Lepší vézt domů neunošená trička než chodit ve špinavém a zpoceném J.

Pro nováčky – počítejte na každý taneční blok 1 tričko, aby děti nemusely do jídelny v triku z tréninku J.

 

Pro páry – kluci kalhoty a košile, holky sukně a tričko.

 

OBLEČENÍ NA VEN

Všechno, co běžně nosíte, hlavně nezapomeňte na bundu a mikinu. Taky nějaká pláštěnka nezaškodí. Budeme chodit ven, hrát hry, kde se ledaco zašpiní a možná i roztrhne, takže prakticky! Tepláky, trika, ponožky – dostatek. Klobouk nebo kšiltovka, krém na opalování, sluneční brýle, repelent.

 
HYGIENA A DALŠÍ POTŘEBNOSTI

Láhev sirupu – bezinkové květy nechte radši doma, investujte do sebe a kupte pořádnou šťávu bez umělých sladidel J J J

Prázdná pet lahev pro děti, aby si mohli „natočit“ šťávu na trénink!

Igelitka či pytel na špinavé prádlo, papírové kapesníky, hrneček.

Psací potřeby, blok, pastelky, baterka, peníze na drobná vydání (pohledy), 2 ručníky, zubní pastu, kartáček, sprchový gel, šampon, hřeben, dívky gumičky, sponky – dostatek J, zrcátko

švihadlo, karty, pexeso atd.

 

 

 

OBUV

Je třeba sebou mít přezuvky do vnitřních prostor.

Na tanec to, co běžně nosíváte na tréninky.

Na ven pohodlné botasky – jiné než do tělocvičny, holiny se někdy hodí, sandály taky.

Pro páry – to co nosíte na tréninky, kdo ještě nikdy nenosil – plátěnky, piškoty, latinky – zákaz všemožných dívčích střevíců tvrdých, nepoddajných a kluzkých. Netřeba speciálně pro tábor kupovat!!!

 

Brzy naviděnou!

Richard Boguaj

 V pátek 3. června se v Hlineckém Multifunkčním centru konal již 16. profilový pořad domácího TS Ridendo. Celý pořad je koncipován, jako přehlídka všech tanečníků studia a představení široké veřejnosti celoroční práce celého kolektivu. V programu se letos představilo 15. vystoupení z dílny samotného studia a při večerním programu nás také poctiv návštěvou host z Chotěboře a to m.P.F.D. Crew se svým vystoupení „Se špenátem sladce do Prahy“. Dopolední program byl jako každoročně věnovaný představení pro školy a školky. Večerní program byl věnován převážně jako poděkování všem lidem, kteří se podílejí na fungování celé studia. Součástí večerního galavečera, byl také připravený raut, pro všechny hosty, se kterým pomáhali i rodiče. Na závěr večerního programu se představili staronový „Mistři ČR“ v Plesových choreografiích s jejich vystoupením „Derniére danse“, které si i v letošní sezóně pro Ridendo připravil Petr Janáček. Úplný závěr každého představení bylo „Defilé“, kde se objevily všichni tanečníci z tanečního studia. Letos si tento vrchol celého programu připravila Petra Dostálová. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podíleli na přípravě „Profilového pořadu“, ale zároveň všem, kteří celoročně podporují celé studio v jeho práci a již teď se těšíme na již v pořadí 17. pořad. 
 
Richard Boguaj 
vedoucí TS RIDENDO
 ««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »»»
 
© 2019, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid