Rozvrh 2018-19
Den Čas Skupina Čas Skupina
Pondělí 16:00-17:30 Koťátka 17:30-19:00 Píďalky
Úterý 16:00-17:30 Píďalky 18-19:30 Páry - MFC 
Středa     18:30-20:00 Žabičky 
Čtvrtek 18:00-19:30 Veverky  19:30-21:00 Páry 
Pátek 16-17:30 Koťátka - MFC    
Pátek 16:00-17:30 Veverky  17:30-19:00 Žabičky 
Sobota dle stávajícícho fungování      
Neděle dle stávajícícho fungování      

Všechny tréninky probíhají v tělocvičně ZŠ Resslova, pokud není uvedeno jinak.

Začátek sezóny od pondělí 10.9.2018. LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KRUCEMBURK 2018

KDO SE O NÁS BUDE STARAT?

Hlavní vedoucí tábora: Richard Boguaj (tel.: 723 691 713), tsridendo@seznam.cz, rich78@seznam.cz

Dále pak:

Tereza Šustrová, Martin Horák, Kateřina Havlová, Edita Macková, Hana Vařečková, Kateřina Čmelíková, Lucie Kameníková, Nikola Kvapilová – tanečníci a lektoři TS Ridendo

Iveta Melicharová– externí lektor

KDY A KAM MÁM PŘIJET?

Příjezd v sobotu  28.7. od 1600 do 1730 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám).

Adresa: ZŠ Krucemburk, Školní 440, Krucemburk (www.zskrucemburk.cz).

JAK JE ZAJIŠTĚNÉ STRAVOVÁNÍ?

V sobotu budeme opékat buřty, stravování v jídelně začíná v neděli snídaní a končí v den odjezdu snídaní. Strava je zajištěna jako každý rok – 6 jídel denně, ve školní jídelně.

CO NA UBYTOVÁNÍ?

Spíme ve třídách, takže spacáky, matrace, karimatky, polštář s sebou. Pod matrace nutno deku, parkety je občas propichují. Každý  účastník má nárok na jednolůžko, není možné, aby si 1 dítě dopřálo matraci pro 2 a podobně.  

 CO ODEVZDAT ZDRAVOTNICI PŘI PŘÍJEZDU?

 • Průkaz pojišťovny,
 • Očkovací průkaz,
 • Potvrzení o bezinfekčnosti (s datem příjezdu na tábor) – lze vyplnit na místě,
 • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti,
 • Dále léky i s příbalovým letákem a návodem na použití, pokud dítě užívá. Nutno upozornit na naslouchadla a jakékoliv zdravotní problémy, alergie atp.
 • Pro jistotu přiberte doklad o zaplacení tábora.

KDY TÁBOR KONČÍ?

Odjezd v sobotu  4.8. do 1200 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám)

Na závěr soustředění tj. v sobotu 4.8. bude od 10 -11 hod. krátká ukázka toho, co se děti na táboře naučily a na čem pracovaly. Pokud se přijedete podívat, budeme rádi.

DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

JAKÝ JE DENNÍ PROGRAM?

7:30                             budíček

8:00                             snídaně

9:00 – 11:30      dopolední taneční blok

od 11:30          oběd

12:30 – 14:00    polední klid (zde možno volat vedoucím a zdravotnímu dozoru)

14:00 – 16:30    odpolední taneční blok

16:00               svačina

17:00 - 18.00     odpolední hry - venku

od 18:10           večeře

19:20 – 20:00    sprchování

20:00 – 21:30    večerní program

21:30               večerka pro děti

22:00               večerka pro juniory

*změna v programu vyhrazena, dle potřeb

 

 

JSOU POVOLENY TELEFONY A NÁVŠTĚVY RODIČŮ?

V případě menších dětí, které budou poprvé bez rodičů, budeme v pravidelném kontaktu, jak dítě tábor zvládá. Kdykoliv je možné zavolat buď vedoucímu jednotlivých skupin, zdravotnici nebo přímo vedoucímu.

Pokud se přijedete podívat na své děti, budete vítáni, jen se s námi na termínu domluvte dopředu. Lépe je ale děti nenavštěvovat, máme negativní zkušenosti, protože se jim začne stýskat.  

Děti po příjezdu odevzdají mobilní telefony zdravotníkovi, jako každý rok. Volací dny jsou úterý a čtvrtek. V tyto dny dostanou děti mobilní telefony v době poledního klidu.

CO KDYŽ DÍTĚ BĚHEM TÁBORA ONEMOCNÍ?

Rodiče okamžitě informujeme a ti si dítě odváží. Vrácení peněz – poměrné částky dle rozpisu na přihlášce.

CO SBALIT S SEBOU?

OBLEČENÍ NA TANEC I NETANEC

Spoustu triček, tepláků, tříčtvrťáků, tílek a oblečení všeho druhu pro tanec určených.

Lepší vézt domů neunošená trička než chodit ve špinavém a zpoceném J.

Pro nováčky – počítejte na každý taneční blok 1 tričko, aby děti nemusely do jídelny v triku z tréninku J.

Pro páry – kluci kalhoty a košile, holky sukně a tričko.

OBLEČENÍ NA VEN

Všechno, co běžně nosíte, hlavně nezapomeňte na bundu a mikinu. Taky nějaká pláštěnka nezaškodí. Budeme chodit ven, hrát hry, kde se ledaco zašpiní a možná i roztrhne, takže prakticky! Tepláky, trika, ponožky – dostatek. Klobouk nebo kšiltovka, krém na opalování, sluneční brýle, repelent. Pro jistotu i plavky nezapomeňte. Pro letošní táborovou hru by bylo vhodné si připravit nějaký pěkný slušivý kostým a to ve stylu IZS - policie, voják, hasič, doktor, zdravotní sestra, detektiv.

1x bílé triko nebo tílko, které obětujete - bude znehodnoceno! - PŘIPRAVIT NA VRCH KUFRU, BUDE POTŘEBA JIŽ V SOBOTU J

HYGIENA A DALŠÍ POTŘEBNOSTI

Láhev sirupu – dětem z nich bude připravována šťáva po celý den - odevzdáte při příjezdu! Domácí šťávy ala bezinkové květy nechte raději doma, investujte do sebe a kupte pořádnou šťávu bez umělých sladidel J J J

Prázdná pet lahev pro děti, aby si mohli „natočit“ šťávu na trénink!

Igelitka či pytel na špinavé prádlo, papírové kapesníky, hrneček.

Psací potřeby, blok, pastelky, baterka, peníze na drobná vydání (pohledy), 2 ručníky, zubní pastu, kartáček, sprchový gel, šampon, hřeben, dívky gumičky, sponky – dostatek J, zrcátko

švihadlo, karty, pexeso atd.

OBUV

Je třeba sebou mít přezůvky do vnitřních prostor.

Na tanec to, co běžně nosíváte na tréninky.

Na ven pohodlné botasky – jiné než do tělocvičny, holiny se někdy hodí, sandály taky.

Pro páry – to co nosíte na tréninky, kdo ještě nikdy nenosil – plátěnky, piškoty, latinky – zákaz všemožných dívčích střevíců tvrdých, nepoddajných a kluzkých. Netřeba speciálně pro tábor kupovat!!!

Všechnu obuv (holiny, tenisky) a bundy dát do šaten, aby se ve třídách tyto věci nepletly. Seznamte děti s tím, které věci jsou jejich nebo nějak označte – jedná se hlavně o nejmladší účastníky.

Brzy na viděnou!

Richard Boguaj

 Multifunkční centrum v Hlinsku se opět roztančilo. O elegantní zábavu se postaralo taneční studio Ridendo, které ve svém profilovém pořadu již po osmnácté předvedlo všechny své choreografie. Celým pořadem, jako každý rok,  provázela moderátorská dvojice - vedoucí TS Ridendo Richard Boguaj a jeho kolegyně Tereza Šustrová. Dopolední program patřil dětem, které tento den měly svátek. Ve večerním představení se divákům představilo celkem 17 choreografií. Pořad zahájily nejmenší Koťátka s vystoupením "Odvážná Vaiana", která si ihned získala celé publikum. Postupně se předvedly i další skupiny. Děti vystoupily s živým vystoupením Swish, kde tančily s netradiční rekvizitou - basketbalovými míči. Junioři se nenechali zahanbit a v rámci své modern dance choreografie předvedli jemný tanec se závoji. Dospělí tanečníci  s chorografií Stunned by night, v překladu "omámená nocí" předvedli prvky klasické moderny. K vidění byl i společenský párový tanec v provedení párů Jana Skořepy a Nikoly Černé a Viktora Skořepy a Violy Černé. Hostem pořadu byl soubor Spiritus Drakus, kteří se zhostili netradiční světelné show. Na závěr pořadu vystoupili Mistři České republiky v plesových choreografiích pro rok 2018 a absolutní vítězové Mistrovství plesových choreografiích - hlavní  soubor TS Ridenda, se svoji choreografií Piano Virtuoso. Všichni tanečníci se s diváky tradičně rozloučili společnou choreografií, kde společně tančilo přes 80 tanečníků. Zajímavostí tohoto vystoupení bylo i to, že tanečníci roztančili nejen podium, ale tančili i mezi diváky.  Letošní sezona byla pro Ridendo velmi úspěšná. Za tímto úspěchem stojí však velké odhodlání a píle všech tanečníků a vedoucích, která je podporována rodinami tanečníků a sponzory. A právě proto byl celý závěrečný pořad věnován jim. Ikdyž taneční sezóna již pomalu končí, přípravy na tu další jsou již v plném proudu. Vedoucí pro své svěřence již teď pilně připravují taneční soustředění v Krucemburku a pro hlinecké diváky zase taneční soutěž párů, která se bude konat v prosinci, stejně tak Andílkovská párty pro děti a v neposlední řadě připravuje i otevření nové taneční skupiny pro místní veřejnost, takzvané seniorské taneční. Taneční studio Ridendo přeje všem krásné slunné léto.

Za TS Ridendo
Ing. Tereza Šustrová
Předposlední soutěží v letošní sezóně byla soutěž ve Ždáře nad Sázavou, která nesla název Žďár tančí 2018. Na tuto soutěž jsme vyjeli s pěti choreografiemi a získali jsme skvělá umístění.

1. místo - choreografie "Odvážná Vaiana"

2. místo - choreografie "Swish"

4. místo - choreografie "Bad Karma"

3. místo - choreografie "Nobody said it was easy"

6. místo - choreografie " ME TOO"

Skvělý závěr sezóny pro Koťátka a Píďalky a pro Veverky a Žabičky před MČR CDT.

RB
 Ridendo ovládlo MČR v plesových choreografiích

Sobota 5. května znamenala pro tanečníky plesových choreografií vyvrcholení letošní sezóny. V chrudimském muzeu se konal již 25. ročník Mistrovství České republiky v plesových choreografiích, choreografiích polky a párové polky. Organizátorem celé akce je pod hlavičkou Svazu učitelů tance (SUT) TŠ Bohémia Chrast rodiny Černých.

TS Ridendo na této akci úspěšně reprezentuje Hlinsko už řadu let. Jen za předchozí 3 roky, kdy byl (a stále je) „dvorním choreografem“ hlavního souboru Petr Janáček, získalo dvakrát titul Mistra ČR a jednou Vicemistra ČR. I letos jsme se této soutěže zúčastnili a postoupili jsme z 1. místa v regionálním kole.

Na loňském profilovém pořadu TS Ridendo se Petr Janáček veřejně zavázal, že udělá maximum pro to, aby se titul do Hlinska vrátil. Své slovo dodržel a celý tým tanečníků od začátku sezóny tvrdě pracoval na tom, abychom společného cíle dosáhli.

A bývá to i náročné… Ale Ridendo tančí s radostí a pro radost, a tak se tanečníci o víkendech sjíždí do Hlinska z Brna, Hradce Králové, Pardubic, Prahy nebo Jihlavy. Jsou mezi námi studenti i pracující, svobodní i rodičové.

Během odpoledne probíhala základní vyřazovací kola a semifinále. Od 19 hod. začínal galavečer, kdy probíhala už kola finálová. Sedm nejlepších českých týmů tančilo v krásném sále chrudimského Regionálního muzea o titul Mistr České republiky v plesových choreografiích a šest nejlepších souborů napříč kategoriemi plesovek pak postupuje do Memoriálu Bohumila Černého.

V Chrudimi se nám tančí vždy velmi dobře a s vděčností přijímáme obrovskou podporu od diváků. Finálové vystoupení jsme proto věnovali právě jim a všem našim fanouškům, ať už v Chrudimi s námi byli, nebo nám drželi pěsti na dálku.

Poslední soutěží večera byl Memoriál Bohumila Černého krátce před desátou. Tuto soutěž vždy vyhrával soubor z Bratislavy a ostatní týmy si rozdělovali příčky nižší. Atmosféra v sále ještě vygradovala a tančit pro lidi bylo pro nás tou nejlepší odměnou.

Jako první se předávaly ceny za nejzajímavější kostým, který udělují fotografové a kameramani. Těm se nejvíce líbily kostýmy TS Ridendo Hlinsko. Naše velké díky tak patří švadleně Editě Boháčové za její skvělou práci.

Vedoucí souborů během odpoledního bloku dávali hlasy za nejzajímavější choreografii. Nejvíce hlasů získalo vystoupení s názvem Piano virtuoso v podání TS Ridendo Hlinsko! Cenu si převzal choreograf Petr Janáček a zcela zaslouženě!

Další ceny už se udílely na základně hlasování odborné poroty. Naše TS Ridendo získalo ocenění za nejlepší latinskoamerickou choreografii. Navíc celé Mistrovství vyhrálo, a jsme tak opět Mistři ČR! Druhé místo získala Danza Brno a třetí skončilo TKG Hlinsko.

Cena za vítězství Memoriálu Bohumila Černého zůstává pro letošní rok v České republice, kolegové ze Slovenska obsadili druhé místo. 5 ze 7 porotců vidělo jako vítěze TS Ridendo Hlinsko a choreografii Petra Janáčka Piano virtuoso!

Za celou 25 letou historii Mistrovství se nestalo, aby jedna choreografie vyhrála všechny ceny. Letošní rok tuto historii přepsalo Taneční studio Ridendo – vítězové Memoriálu, Mistři ČR, držitelé titulů Nejlepší latinská choreografie, Nejzajímavější choreografie a Nejzajímavější kostým. Moc děkujeme a velmi si toho vážíme!

Děkujeme všem, kteří nám tleskali, vyjadřovali přízeň. Děkujeme porotě a pořadatelům za skvělou soutěž. Děkujeme všem tanečníkům z ostatních souborů za přátelskou konkurenci, která nás posouvá dál. Děkujeme Petrovi za jeho nápady, cit pro výběr hudby a čas, který nám věnuje. Děkujeme našim nejbližším a rodinám, že jsou nám podporou a že i díky nim můžeme tančit pro radost a radost dál předávat. Děkujeme!

Budete-li mít v čas a chuť, přijďte se podívat na náš profilový pořad v pátek 1. června do hlineckého Multifunkčního centra. Rádi Vás uvidíme!

Za TS Ridendo Hlinsko Iveta Vondrová O víkendu 28. - 29.4. se konalo mistrovství Čech postupových tanečních souteží Czech dance tour 2018. Ridendo zde vyslalo pět tanečních choreografií a zde přinášíme výsledky z tohoto klání.

Kategorie děti - freestyle - SWICH - 6. místo 
Kategorie Junioři - danceart - NOBODY SAID IT WAS EASY - 3. místo 
Kategorie Junioři - hobyy street - BAD KARMA - bez postupu do semifinále
Kategorie Hlavní - freestyle - ME TOO - 7. místo 
Kategorie Hlavní - danceart - STUNNED BY NIGHT - 4. místo 

RB

Stejně jako každý rok, taneční studio Ridendo, tentokrát již po sedmé, pořádalo taneční soutěž kolektivů "O Pohár starosty města Hlinska".

Soutěž se konala pod záštitou města Hlinska, v prostorách multifunkčního centra. Na tanečním parketě se postupně vystřídalo celkem 52 choreografií různých tanečních stylů. Do Hlinska se sjely taneční kluby z různých koutů České republiky. Nejvíce tanečníků pocházelo z Pardubického kraje, ale výjimkou nebyla ani Ostrava, Hradec Králové, Jilemnice či Brno. Tanečníci se utkali ve věkových kategorií mini, děti, junioři, dospělí a senioři. Soutěžilo se v disciplínách moderního tance a jazzu, disko, plesové choreografie, street, show dance a roztleskávačky. V porotě zasedli renomovaní porotci a uznávaní tanečníci z externích klubů i z řad tanečního studia Ridendo. Celodenní soutěží provázela moderátorská dvojice Richard Boguaj a Tereza Šustrová.  


Odkaz na fotogalerii od pana Radka Pavlíka 
http://fotopavlik.com/fotky/o-pohar-starosty-mesta-hlinska-2018/

Odkaz na repportáž kabelové televize Hlinsko 
http://www.ahp.cz/videos/o-pohar-starosty-mesta-hlinska/

Výsledky TS Ridendo:
Odvážná Vaiana - 1.místo 
Swish - 2. místo 
Nobody said it was easy - 1. místo 
Bad Karma - 4. místo 
Stunned by Night - 1. místo 
ME TOO - 1. místo 

V sobotu 14.4. se Ridendo rozdělilo a navštívilo dvě soutěže v jeden soutěžní den. Koťátka a Píďalky jsme poslali do Žďáru nad Sázavou na soutěž BEST DANCE CUP 2018 a Junioři, Dospělé holky a hlavní taneční soubor Ridenda se zúčastnili soutěže v Hlinsku a to postupové soutěže FESTIVAL TANEČNÍHO MLÁDÍ 2018, vyhalšovanou Svazem učitelů tance. 
Zde přinášíme výsledky.

BDC 2018 
Odvážná Vaiana - 3. místo 
Swish - 4. místo 

FTM 2018
Nobody said it was easy - 3. místo 
Stunned by Night - 1. místo 
Piano virtuoso - 1. místo  

RB
 31.3. se letos poprvé Ridendo pustilo do soutěžení v duu. Ridendo má své duo Anetka Pintová a Lenka Čepešová, děvčata se věnují trénování dua ve svém volném čase. První soutěží byla Y-cup 2018, soutěžních choreografií se sešlo pět a naše holky byly hned na první soutěži na 2. místě.

Gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.
RB
V sobotu 24.3. jsme opět pokračovali v postupových soutěžích a to opět v Chrudimi, tentokráte na regionálním kole CDT 2018. Proto tuto soutěž jsme posílily naše choreografie o další dvě, celkově se tedy představilo šest choreografií z dílny studia. 

Odvážná Vaiana
- kategorie baby - 5. místo 

Swish - kategorie děti freestyle - 1. místo 

Nobody said it was easy - kategorie junioři art dance - 2. místo

Bad Karma
- kategorie junioři hobby street - 1. místo 

Stunned by Night - kategorie dospělí art dance - 4. místo

ME TOO
- kategorie dospělí freestyle - 1. místo 

Gratulujeme k úspěchům a k postupům na zemská kola.

RB  
17.3.2018 jsme se opět zapojili do postupové soutěžní tour "Taneční skupiny roku", kdy první zastávkou byla Chrudim, jakožto regionální kolo pro Pardubický a Královéhradecký kraj. Na tomto soutěžním klání studio představilo své čtyři choreografie.

kategorie baby - show art - "Odvážná Vaiana"
umístění 1. místo 

kategorie děti - show art - "Swish"
umístění 2. místo 

kategorie junioři - dance art - "Nobody said it was easy"
umístění 4. místo 

kategorie dospělí - dance art - "Stunned by Night"
umístění 7. místo 

Všem gratulujeme k umístění a těšíme příští týden do Chrudimi na CDT.

RB
 
Tak nám opět po roce začala soutěží sezóna a jak jinak než-li v České Třebová na skvělé soutěži. Letos jsme na první soutěž vyslali pět zbrusu nových choreografií. Skvěle zpracovaná vystoupení od našich choreografů a v podání našich tanečníků se rovnalo skvělý výsledek pro taneční studio Ridendo.

"Odvážná Vaiana" - kategorie mini - parketové kompozice 1. místo 

"Swish" - kategorie děti - show dance 2. místo 

"Nobody said it was easy" - kategorie junioři - parketové kompozice 1.místo 

"ME TOO" - kategorie dospělí - volný tanec 2. místo 

"Stunned by Night" - kategorie dospělí - parketové kompozice 3.místo 

Všem moc gratulujem ke skvělém startu do soutěžních klání a těšíme se na další výsledky.

RB


 Rozpis soutěží pro rok 2018

Seznam soutěží 2017  
Datum Název soutěže  Místo konání  Skupiny Typ soutěže 
4.3.2018 Českotřebovský tanečnní pohár Česká Třebová  Všechny  Pohárová 
17.3.2018 Taneční skupina roku 2018 Chrudim Bez METOO, Veverky2 Postupová
24.3.2018 CDT regionální kolo Chrudim Chrudim Všechny  Postupová
7.4.2018 FTM SUT, Best dance cup Hlinsko, Žďár nad Sázavou Všechny i dospěláci Postupová, pohárová
14.4.2018 O pohár starosty města Hlinska Hlinsko Všechny  Postupová
21.-22.4.2018 Taneční skupina roku 2018 - MČ art Praha Dle postupu Postupová
28.-29.4.2018 CDT Mistrovství Čech Chrudim Dle postupu Postupová
5.5.2018 MČR SUT Plesové choreografie  Chrudim Dospěláci  Postupová
5.-6.5.2018 Taneční skupina roku 2018 - MČ Chrudim Dle postupu Postupová
12.5.2018 Popata 2018 Heřmanův Městec Všechny  Pohárová 
26.-27.5.2018 CDT Mistrovstvi ČR Praha Dle postupu Postupová
26.5.2018 Žďár tančí  Žďár nad Sázavou Všechny  Pohárová 
1.-3.6.2018 Taneční skupina roku 2018 - Finále Praha Dle postupu Postupová
* jedná se o předběžný harmonogram soutěží, změny jsou ještě možné 

RB Zde jsou uvedeny data akcí pro sezónu 2018

13.1.2018 Ples Předhradí
20.1.2018 Ples Rabštejnská lhota
26.1.2018 Ples Vyhnánov
26.1.2018 Ples Luže
3.2.2018 Maturitní ples ………Hradec Králové 
14.4.2018 O pohár starosty města Hlinska
1.6.2018 Profilový pořad TS Ridendo 
8.6.2018 konec sezóny
              28.7.-4.8.2018 Taneční soustředění Krucemburk 2018

RB V sobotu 11.11. jsme se zúčastnili workshopu s Ivetkou Melicharovou, která nám předala spoustu nových tanečních průprav a inspirací, jak zpříjemnit dětem trénink. Načerpali jsme co se dalo, a proto chceme poděkovat Ivetce za workshop. 
 Skupina juniorů a vedoucích se zúčastnila víkendového workshopu (14.-15.10.) s Filipem Černým a Lucii Jindrovou. Tančilo se celý víkend několik různých tanečních stylů (hip hop, lock, wack, dancehall, house a vogue). 
Tímto bychom chtěli Filipovi a Lucce poděkovat za to, že za námi přijeli a naučili nás něco nového.
 V měsící září se lektorky nejmladší skupiny Ridenda - Koťátek zúčastnili dvou seminářů v Praze v taneční škole Heleny Peerové. Kde si nejenom zdokonalovaly svoje znalosti a taneční průpravu, ale jeden ze seminářů, byl věnován výuce tance pro předškolní děti. Za obsolvování tohoto semináře naše lektorky obdržely certifikáty - lektorů této výuky k čemuž jim gratulujeme a těšíme, jak využijí všech znalostí, které získaly.

RB
 Platba školného pro letošní rok 2017-18

Platbu provádějte převodem na účet (viz. níže uvedený). Cena kurzovného je 2.400,-/sezóna pro všechny skupiny. Tuto částku lze uhradit ve dvou splátkách do stanovených termínů(viz. níže).
Páry platí ještě 
600,-/sezóna spolu s předešlou částkou. 

Termíny splátek:
23.10.2017
19.2.2018

Zde je číslo účtu:

107-1706120287/0100 veden u Komerční banky Hlinsko

Nezapomeňte do zprávy pro příjemce vyplnit jméno Vašeho dítěte, abychom mohli identifikovat za koho je kurzovné uhrazeno!!! Pokud není kurzovné uhrazeno ve stanovených termínech, lze se domluvit individuálně s vedoucím Ridenda.


Důležitá informace

Všichni tanečníci musí mít aktuální potvrzení od lékaře způsobilosti. Bez tohoto dokumentu nemohou navštěvovat děti hodiny.

Dále prosíme všechny nový členy o dodaní trenérům kopie zdravotní kartičky pojištěnce.


RB

Dobrý den všem,
jak již všichni očekáváte, tak zveřejňujeme rozvrh pro nadcházející 18. taneční sezónu TS Ridenda.
Dále bych rádi pozvali všechny, kteří by se rádi staly tanečníky v tanečním studiu na nábor, který bude probíhat 8.9. 16:30-17:30h a 9.9. 9:00-10:00 v tělocvičně ZŠ Resslova. Nábor tanečníků bude probíhat do všech skupin a od věku tanečníků od 4 let. Budeme rádi, pokud zvolíte pro Vaše ratolesti právě TS Ridendo. Začátek taneční sezóny bude od pondělí 11.9.2017.
Těšíme se na všechny a taktéž na další úspěšnou sezónu.
Jakékoliv Vaše dotazy rádi zodpovíme.
Richard Boguaj
vedoucí TS Ridendo
email: ridendo@seznam.cz tel: 723 691 713

Rozvrh 2017-18
Den Čas Skupina Čas Skupina
Pondělí 16:00-17:30 Koťátka (Hanka Vařečková) 17:30-19:00 Žabičky (Káťa Havlová)
Úterý 16:00-17:30 Píďalky (Nikča Kvapilová) 18:00-19:30  
Úterý 16:00-17:30   18:00-19:30 Páry (Jarda Košťál)
Středa 16:00-17:30   17:30-19:00 Píďalky (Peťa Dostálová)
Čtvrtek 18:00-19:30 Veverky (Lucka Kameníková) 19:30-21:00 Páry (Martin Horák)
Pátek 16:00-17:30 Veverky (Káťa Havlová/Martin Horák) 17:30-19:00 Žabičky (Martin Horák)
Pátek 16:00-17:30 Koťátka (Editka Mmacková, Káťa Čmelíková)    
Sobota        
Neděle        
         
         
  MFC - Zrcadlový sál    
  ZŠ Resslova    
 LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KRUCEMBURK 2017

 KDO SE O NÁS BUDE STARAT?

Hlavní vedoucí tábora: Richard Boguaj (tel.: 723 691 713), tsridendo@seznam.cz, rich78@seznam.cz

Dále pak:

Tereza Šustrová, Martin Horák, Kateřina Havlová, Edita Macková, Iveta Vondrová, Hana Vařečková, Kateřina Čmelíková, Lucie Kameníková, Nikola Kvapilová – tanečníci a lektoři TS Ridendo

 Iveta Melicharová, Sanchez– externí lektoři

 KDY A KAM MÁM PŘIJET?

Příjezd v sobotu  29.7. od 1600 do 1730 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám).

Adresa: ZŠ Krucemburk, Školní 440, Krucemburk (www.zskrucemburk.cz).

 JAK JE ZAJIŠTĚNÉ STRAVOVÁNÍ?

V sobotu budeme opékat buřty, stravování v jídelně začíná v neděli snídaní a končí v den odjezdu snídaní. Strava je zajištěna jako každý rok – 5 jídel denně, ve školní jídelně.

 CO NA UBYTOVÁNÍ?

Spíme ve třídách, takže spacáky, matrace, karimatky, polštář s sebou. Pod matrace nutno deku, parkety je občas propichují. Prosíme, z kapacitních důvodů, letiště zakázány, dovoleny v případě 3 dětí na letišti. Chválíme ty, co přijedou s úzkou „postýlkou“ J

 CO ODEVZDAT ZDRAVOTNICI PŘI PŘÍJEZDU?

 • Průkaz pojišťovny,
 • Očkovací průkaz,
 • Potvrzení o bezinfekčnosti (s datem příjezdu na tábor) – lze vyplnit na místě,
 • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti,
 • Dále léky i s příbalovým letákem a návodem na použití, pokud dítě užívá. Nutno upozornit na naslouchadla a jakékoliv zdravotní problémy, alergie atp.
 • Pro jistotu přiberte doklad o zaplacení tábora.

 KDY TÁBOR KONČÍ?

Odjezd v sobotu  5.8. do 1200 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám)

Na závěr soustředění tj. v sobotu 5.8. bude od 10 -11 hod. krátká ukázka toho, co se děti na táboře naučily a na čem pracovaly. Pokud se přijedete podívat, budeme rádi.

 
 DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

JAKÝ JE DENNÍ PROGRAM?

7:30                 budíček

8:00                 snídaně

9:00 – 11: 45   dopolední blok

12:15               oběd

12:30 – 14:00  polední klid (zde možno volat vedoucím a zdravotnici)

14:00 – 16:00  první odpolední blok

16:00               svačina

16:30 – 18:15  druhý odpolední blok

18:30               večeře

19:00 – 20:00  sprchování

20:00 – 21:30  večerní program

21:30               večerka pro děti

22:00               večerka pro juniory

*změna v programu vyhrazena, dle potřeb

JSOU POVOLENY TELEFONY A NÁVŠTĚVY RODIČŮ?

V případě menších dětí, které budou poprvé bez rodičů, budeme v pravidelném kontaktu, jak dítě tábor zvládá. Kdykoliv je možné zavolat buď vedoucímu jednotlivých skupin, zdravotnici nebo přímo mně.

Pokud se přijedete podívat na své děti, budete vítáni, jen se s námi na termínu domluvte dopředu. Lépe je ale děti nenavštěvovat, máme negativní zkušenosti, protože se jim začne stýskat.  

Děti po příjezdu odevzdají mobilní telefony zdravotnici, jako každý rok. Volací dny jsou úterý a čtvrtek. V tyto dny dostanou děti mobilní telefony v době poledního klidu.

 CO KDYŽ DÍTĚ BĚHEM TÁBORA ONEMOCNÍ?

Rodiče okamžitě informujeme a ti si dítě odváží. Vrácení peněz – poměrné částky dle rozpisu na přihlášce.

 
CO SBALIT S SEBOU?

 OBLEČENÍ NA TANEC I NETANEC

Spoustu triček, tepláků, tříčtvrťáků, tílek a oblečení všeho druhu pro tanec určených.

Lepší vézt domů neunošená trička než chodit ve špinavém a zpoceném J.

Pro nováčky – počítejte na každý taneční blok 1 tričko, aby děti nemusely do jídelny v triku z tréninku J.

 Pro páry – kluci kalhoty a košile, holky sukně a tričko.

 OBLEČENÍ NA VEN

Všechno, co běžně nosíte, hlavně nezapomeňte na bundu a mikinu. Taky nějaká pláštěnka nezaškodí. Budeme chodit ven, hrát hry, kde se ledaco zašpiní a možná i roztrhne, takže prakticky! Tepláky, trika, ponožky – dostatek. Klobouk nebo kšiltovka, krém na opalování, sluneční brýle, repelent. Pro jistotu i plavky nezapomeňte. Pro letošní táborovou hru by bylo vhodné si připravit nějaký pěkný slušivý kostým a to ve stylu džungle – všechny druhy zvířátek z tohoto prostředí

 Předposlední soutěžní klání, kterého se Ridendo účastnilo se konalo v Mladé Boleslavi. Czech Dance Tour mistrovství České republiky jsme navštívili se dvěma choreografiemi a to:


Dětská kategorie Show Art
Zimní válka - choreografkou Petra Dostálová získalo skvělé 3. místo a zároveň titul 2. vicemistra ČR

Dospělá kategorie Dance Art
Left in Despair - choreografem Martin Horák obsadilo krásné 6. místo

Skvělé taneční výkony.
RB

Radost a smutek, láska a nenávist, naděje a bezmoc... Každá mince má dvě strany. Stejně, jako život, který jednou začíná a jednou končí...

 

To je obsah vystoupení, se kterým Taneční studio Ridendo Hlinsko bojovalo o třetí titul Mistra ČR v plesových choreografiích v řadě. Mistrovství se konalo tradičně v chrudimském muzeu první květnovou neděli a zúčastnilo se ho celkem 17 choreografií z celé České republiky a také hosté ze Slovenska.

 

Choreografii pro 8 tančeních párů s názvem „Za zvuku ticha“ opět skvěle připravil Petr Janáček a nechal se inspirovat písní The Sound of Silence od Paula Simona a Arta Garfunkela, kterou upravila chicagská hudební skupina Disturbed.

 

První kolo a semifinále plesových choreografií, choreografií polky a párové polky všech věkových kategorií probíhaly v odpoledních hodinách, finále všech soutěží proběhla pak v rámci galavečera od 19 h.

 

Součástí tohoto galavečera byl také Memoriál Bohumila Černého, ve kterém tančily dva nejlepší seniorské týmy, slovenský soubor a tři nejlepší české choreografie. A protože mezi ty Ridendo patřilo, zatančili si tanečníci z Ridenda tedy celkem čtyřikrát.

 

V Memoriálu Bohumila Černého získalo TS Ridendo Hlinsko 4. místo, od fotografů získalo ocenění  Nejlepší taneční kostým, ale hlavně si z Mistrovství ČR v plesových choreografií odvezl opět titul Nejlepší latinská formace a celkové 2. místo, a tím pádem titul 1. vicemistr ČR pro rok 2017, což je skvělé umístění v tak velké konkurenci, jaká se letos ve finále sešla.

 

Děkujeme všem, kteří nás celou sezónu podporovali a všem, co nám fandili – na Mistrovství v Chrudimi i na regionálním kole v Hlinsku jste byli vždycky nejvíc slyšet a Váš bouřlivý potlesk byl pro nás největší odměnou.

 

S letošní taneční sezónou se rozloučíme tradičně naším profilovým pořadem, kam Vás všechny srdečně zveme. Na viděnou v Multifunkčním centru v Hlinsku v pátek 2. června!


IV

Poslední dubnový den jsme se zúčastnili postupové soutěže CDT mistrovství Čech v Chrudimi. Na toto klání byly vyslány dvě choreografie a to dospělá a dětská. Dospělí s vystoupením "Left in Desair" si vytančili skvělé 3. místo a titul 2. vícemistra Čech v kategorii Dance Art a postup na mistrovství ČR. Děti nám také udělaly radost a choreografií "Zimní válka", taktéž obsadily 3. místo a získaly titul 2. vícemistra Čech samozřejmě i s postupem na MČR. Gratulujeme ke skvělým výsledků a těšíme se na MČR.
RB
 
Dne 22. dubna jsme se zúčastnili v Pražské hale Slavia mistrovství Čech a to postupové soutěže Taneční skupiny roku 2017. Na toto mistrovství jsme vyslali dospělí soubor děvčat pod vedením lektora Martina Horáka, který s nimi v letošní sezóně i tančí v choreografii. Vystoupení s názvem "Left in Despair", které soutěžilo v kategorii Dance art se  umístilo na skvělém 11.-12. místě. Moc gratulujeme k výsledku a těšíme se na další úspěchy.

RB  
««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»
 
© 2020, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid