Předposledním soutěžním kláním v letošní sezóně byla pohárová taneční soutěž BETA DANCE v ABC klubu Pardubice a to v neděli 12.5.2019. Tuto soutěž jsme v letošní sezóně zařadili poprvé. Do soutěžního klání jsme poslaly šest choreografií. Jejich výsledky, byly opět famózní. 

kategorie Mini - choreografie Ballerina - 1.místo 
kategorie Děti - choreografie Take me home - 3.místo 
kategorie Junioři - choreografie Missing embrance - 2.místo 
kategorie Junioři - choreografie Saara - 4.místo 
kategorie Hlavní - choreografie Warriors - 2.místo
kategorie Hlavní - choreografie Wild Hearts Can't Be Broken - 1.místo 

Gratulujeme a čekáme na poslední soutěže 25.5.2019 ve Žďáru a MČR CDT v Praze.

RB

 
 TS Ridendo Hlinsko opět mistrem republiky

Už 26 let se v chrudimském muzeu koná Mistrovství republiky v plesových choreografiích a polce, jehož je TS Ridendo pravidelným účastníkem. Soutěže o titul Mistra ČR v plesových choreografiích se v letošním roce účastnilo celkem 12 tanečních klubů se 14 vystoupeními, které musely postoupit z regionálních kol.

První sobotu v květnu se do Regionálního muzea v Chrudimi sjeli tanečníci z celé republiky a jejich fanoušci. Mistrovství pořádala jako každý rok TŠ Bohemia Chrast paní Hany Černé pod záštitou Svazu učitelů tance a jelikož už proběhlo 25 ročníků, připravila paní Černá k této příležitosti zcela unikátní brožuru obsahující jednak kompletní výsledky, fotografie ale také vyjádření vedoucích klubů, choreografů, tanečníků, porotců či pravidelných diváků.

TS Ridendo Hlinsko si pro letošní sezónu připravilo vystoupení s názvem Fleurs du mal (Květy zla), což je nejen název básnické sbírky Charlese Baudelairea, ale také název písně Sarah Brightman. Právě tu si pro svou pátou choreografii pro hlavní soubor TS Ridendo vybral choreograf Petr Janáček.

Velmi nabitý program začal pro veřejnost ve 13:00 slavnostním nástupem všech souborů a představením poroty. Následně začalo první kolo plesových choreografií v kategorii mládež. V rámci odpoledního bloku ještě proběhlo mistrovství párové polky dětí a juniorů, první kolo seniorských plesových choreografií, Memoriál Bohumila Černého v kategorii děti a junioři, choreografie polky a semifinále mládežnických plesových choreografií.

Večerní blok zahájil jeden z hostů večera TŠ Bohemia Chrast svým vystoupením a následně byly vyhlášeny dětské a juniorské kategorie. Poté proběhla finále v párové polce, choreografiích polky, seniorských choreografií a samozřejmě finále plesových choreografií a Memoriál Bohumila Černého se slovenskou účastí.

Do finále plesových choreografií se protančilo 7 souborů z Hlinska, Brna, Prahy, Zlína a Chotěboře. „Boj“ o titul byl velmi napínavý – TS Ridendo chtělo loňský titul obhájit, Danza Brno chtěla titul po 2 letech odvézt do Brna. Nakonec na 3. místě skončil TKG Hlinsko, 2. místo obsadila Danza Brno a 1. místo a titul Mistr České republiky v plesových choreografiích zůstává díky TS Ridendo v Hlinsku!

V rámci Memoriálu hodnotila odborná porota 6 vystoupení. Třetí místo opět patřilo TKG Hlinsko, 2. místo obsadilo tentokrát TS Ridendo Hlinsko a vítězem Memoriálu se o jedinou známku stala Danza Brno.

Mimo titulu Mistr České republiky v plesových choreografiích TS Ridendo Hlinsko získalo ještě speciální ceny za Nejzajímavější kostým, Nejlepší latinskoamerickou choreografii a od vedoucích ostatních klubů ještě cenu za Nejzajímavější choreografii.

Jako vedoucí tohoto souboru bych chtěla velmi poděkovat skvělé švadleně Editě Boháčové, které cena za nejzajímavější kostým právem patří, za její pečlivou práci a neuvěřitelné nasazení.

Cena za Nejzajímavější choreografii patří do sbírky choreografa Petra Janáčka, který opakovaně prokazuje svůj cit pro výběr hudby a talent při stavění choreografií a my jsme velmi rádi a vděční, že tento talent sdílí s naším tanečním studiem.

Žádný z těchto titulů bychom ale do Hlinska nemohli přivézt nebýt společného úsilí a vášně pro tanec 9 párů, které si stanovily jasný cíl – obhájit mistrovský titul z loňského roku, a které celou sezónu poctivě pracovaly na tom, aby tento cíl splnily. Děkuji vám všem!

V neposlední řadě chceme také velmi poděkovat všem, kdo TS Ridendo jakkoli podporují a těm, kteří nám v sobotu 4. května přijeli fandit. My tančíme s radostí a vy zase dáváte radost nám. Velmi si toho vážíme.

Za TS Ridendo Hlinsko

Iveta Vondrová

Jelikož se nám pomalu, ale jistě blíží konec taneční sezóny, tak nás čekalo mistrovství Čech a to pro postupovou soutěž Czech dance tour, které se konalo opět v Chrudimské sokolovně a to tentokrát 27. a 28.4.2019.

Výsledky ze soutěží zde:

Sobota 27.4.
kategorie Mini - choreografie Ballerina - 4.místo 
kategorie Junioři - choreografie Saara - 10.-9.místo 

Neděle 28.4.
kategorie Děti - choreografie Take me home - 9.místo 
kategorie Junioři - choreografie Missing embrance - 6.místo
kategorie Hlavní - choreografie Warriors - 2.místo
kategorie Hlavní - choreografie Wild Hearts Can't Be Broken - 3.místo 

RB

Už 13.4.2019 od 10:00 se Hlinsko již tradičně roztančí při soutěži O Pohár starosty města Hlinska. Soutěž, kterou pořádá TS RIDENDO, je určena všem tanečním klubům z České republiky. Její historie sahá sice teprve do roku 2012, ale už získala svoji popularitu. Soutěž je pro tanečníky a choreografy nevšední tím, že se netančí na parketě, okolo kterého vzhlížejí diváci, ale právě naopak tím, že soutěžící své síly poměřují na klasickém divadelním jevišti a mohou využívat divadelní techniky. Soutěžícím jsou k dispozici šály opony, vyměnitelné pozadí jeviště, které může díky změně barvy lépe kontrastovat s kostýmy tanečníků nebo možnost volby nasvícení své choreografie. Letos máme před sebou přes 70 soutěžních choreografií, včetně hlineckých reprezentantů z řad TS Ridendo. Věřte, že se bude na co dívat. Soutěžit budou různé věkové kategorie od předškolních dětí až po seniory. Taneční kluby předvedou své plesové choreografie, scénický tanec, disko, hip hop, street dance, jazz ale třeba i modernu. Soutěžní disciplíny jsou hodnoceny odbornou porotou zastoupenou členy TS Ridenda a externisty z oboru. TS Ridendo srdečně zve širokou veřejnost na výjimečnou kulturní akci. Díky skvělému zázemí Multifunkčního centra se diváci pohodlně usadí v hledišti, kde budou mít oproti jiným soutěžím dostatek komfortu pro sledování tanečních výkonů.

 

Výsledky Ridenda:

Ballerina - 1. místo 
Take me home - 3. místo 
Missing embrance - 2. místo
Saara - 6. místo 
Warriors - 2. místo 
Wild Hearts Can't Be Broken - 1. místo 
Piti piti pá - 2. místo 

Odkaz na reportáž z kabelové televize:

http://www.ahp.cz/videos/182019-o-pohar-starosty-mesta-hlinska-2019/

 

 

I v letošní sezóně se Ridendo zúčastnilo postupové taneční soutěže v Hlineckém MFC a to 6.4.2019. Této soutěže se zúčastnily tyto choreografie a zde jsou i jejich výsledky.

kategorie Junioři - choreografie Saara - 3.místo 
kategorie Mládež - choreografie Warriors - 1.místo 
kategorie Mládež - choreografie Fleur de mal - 1.místo 
kategorie Senioři - choreografie Piti piti pá - 2.místo 

Další skvělé výsledky a nyní nás čeká domácí soutěž - O pohár starosty měsra Hlinska.

RB


 Dalším soutěžním kláním v pořadí bylo regionální kolo postupové soutěže Taneční skupina roku 2019 a to v Chrudimské sokolovně. Na tuto soutěž vyrazily naše čtyři choreografie a jejich výsledky jsou:

kategorie Baby - choreografie Ballerina - 1.místo 
kategorie Děti - choreografie Take me home - 5.místo 
kategorie Junioři - choreografie Missing embrance - 5.místo 
kategorie Hlavní - choreografie Wild Hearts Can't Be Broken - 2.místo 

Velká gratulace k dalším skvělým výsledkům.
RB
První soutěžní víkend nás čekaly hned dvě sooutěže a to regionální kolo Czech Dance Tour v Chrudimi, pohárová taneční soutěž Českotřebovský taneční pohár. Na obouch soutěžích se objevilo všech sedm soutěžních choreografií a to od nějmenších až po nejstarší. Výsledky z prvního soutěžního víkendu jsou takové:

Czech Dance Tour - Chrudim - 23.3.2019
kategorie Baby - choreografie Ballerina - 3.místo 
kategorie Děti - choreografie Take me home - 4.místo 
kategorie Junioři - choreografie Missing embrance - 5.místo 
kategorie Junioři - choreografie Saara - 1.místo 
kategorie Hlavní - choreografie Warriors - 3.místo
kategorie Hlavní - choreografie Wild Hearts Can't Be Broken - 2.místo 
kategorie Senioři - choreografie Piti piti pá - 3.místo  

Českotřebovský taneční pohár - 24.3.2019
kategorie Mini - choreografie Ballerina - 1.místo 
kategorie Děti - choreografie Take me home - 2.místo 
kategorie Junioři - choreografie Missing embrance - 2.místo 
kategorie Junioři - choreografie Saara - 3.místo 
kategorie Hlavní - choreografie Warriors - 3.místo
kategorie Hlavní - choreografie Wild Hearts Can't Be Broken - 1.místo 
kategorie Senioři - choreografie Piti piti pá - 3.místo  

Gratulujeme a tešíme se na další výsledky.
RBHlinecké Multifunkční centrum se v sobotu 5.1. proměnilo v První republiku. První novoroční ples, který roztančil hlineckou veřejnost mělo pod taktovkou taneční studio Ridendo. Noblesa a elegance byly vidět na každém kroku, nýbrž široká veřejnost se nenechala zahanbit a většina účastníků se vybavila dobovými kostýmy nebo alespoň módními doplňky. K tanci a poslechu zahrála hudební skupina Artur. Večerem provázel vedoucí taneční studia - Richard Boguaj  s příjemným doprovodem Ivety Vondrové. Během plesu vystoupily choreografie dospělého souboru, a to jak ve stylu modern dance, tak formou latinskoamerické formace Piano Virtuoso, tedy Mistrů ČR a Mistrů světa pro rok 2018. Připravena byla bohatá tombola, dobré jídlo a pití a ve foyer se všichni mohli pokochat výstavou karvingu, neboli umělecky vyřezávaného ovoce a zeleniny, kterou připravila Diana Peškeová. Fotografie z prvního plesu tanečního studia Ridendo na téma První republiky můžete shlédnout na FotoPavlík.com a dále na fb TS Ridenda.

Odkaz na fotografie
http://fotopavlik.com/fotky/ridendo-ples-prvni-republiky/

TS
 

Třetí adventní neděli TS Ridendo prožilo s hlineckou veřejností se slavnostní vánoční atmosférou. Tradiční akce pořádaná v hlineckém Multifunkčním centru vánočně roztančila desítky dětí a jejich rodičů. Děti si zasoutěžily na deseti stanovištích, kde se nejen pobavily, ale možná přiučily i novým znalostem a dovednostem pojícími se s časem adventu. Připravená byla i rukodělná dílnička zdobení voňavých perníčků. Během odpoledne děti kromě soutěží tančily s tanečníky TS Ridendo, shlédly dvě taneční vystoupení a na závěr programu proběhlo vylosování bohaté dětské tomboly. Na celou akci dohlížel čert, který si i mezi andílky budil velký respekt. TS Ridendo přeje všem krásné pohodové vánoce naplněné klidem, láskou a radostí a příští rok protančený s lehkostí a radostí.


Za TS Ridendo,

Richard Boguaj

 Hlavní skupina TS Ridendo Hlinsko se v úterý 20. listopadu 2018 zúčastnila 10. ročníku soutěže WADF World Dance Championship v libereckém Babylonu, jehož organizátorem je Latinofestival s.r.o.. Spoluorganizátorem je Taneční a pohybová škola ILMA Mgr. Ilony Šulcové, ILMA AGENCY s.r.o., Světlo Slunečnice z.s. a ILMA z.s. Záštitu nad celou soutěží převzala radní Libereckého kraje Ing. Květa Vinklátová. Mistrovství probíhalo od neděle 18. do soboty 24. listopadu.

Do soutěže se zapojilo více než 3000 tanečníků z více než 180 tanečních škol z 19 zemí světa. Soutěžilo se v několika tanečních stylech, které byly navíc rozděleny podle věku tanečníků a velikosti skupin. Nejpočetnější výpravu měli Poláci a Češi, ale hodně účastníků dorazilo také z Ruska, Ukrajiny, Itálie, Německa, Slovenska, Maďarska či Švédska. Podle rozsahu akce a počtu účastníků patří světový taneční šampionát mezi největší taneční akce v České republice.

TS Ridendo Hlinsko se soutěže zúčastnilo už v roce 2015 s choreografií „Explosions“ Petra Janáčka, se kterou svou kategorii ovládlo a stalo se mistrem světa.

Na letošní šampionát jsme se vypravili s vystoupením s názvem „Piano virtuoso“, kterou pro nás opět připravil Petr Janáček. Inspiroval se hudbou klavíristy Maksima Mrvici z Chorvatska a jihokorejského klavíristy a skladatele Yirumy. Toto vystoupení vyhrálo všechny soutěže, kterých jsme se zúčastnili, včetně mistrovství České republiky v plesových choreografiích, a tak jsme do Liberce jeli s cílem nejvyšším: získat titul pro Českou republiku, pro Hlinsko a pro všechny příznivce našeho Tanečního studia, které v září zahájilo svou již 19. sezónu.

Díky velkému počtu kategorií a velmi nabitému programu připomínala soutěž spíš taneční maraton, kde se na třech parketech střídali malí, velcí, jednotlivci, páry či celé skupiny. Výkony tanečníků hodnotilo více než 30 porotců z České republiky, Ruska, Polska, Francie, Německa, Maďarska, Ukrajiny, Finska a dalších zemí.

I finále naší kategorie bylo mezinárodně pestré. Díky hodnocení poroty na 3. místě skončili tanečníci z maďarského Fuego Dance Company a jejich vystoupení s názvem „The Nights of Vampires“. Druhou příčku obsadila taneční škola Astra Luna z polského města Wałcz. První místo a zároveň titul mistr světa získalo TS Ridendo Hlinsko!

„Piano virtuoso“ se tak stalo nejúspěšnější choreografií našeho Tanečního studia za celou dobu jeho existence!

Ráda bych tímto poděkovala choreografovi Petru Janáčkovi, všem příznivcům a fanouškům Ridenda, rodinám a nejbližším všech tanečníků za jejich podporu a toleranci a hlavně všem tanečníkům, kteří na parketě tráví spoustu svého volného času, aby mohli tancem šířit radost. Protože to je motto TS Ridendo Hlinsko.

Choreografii „Piano virtuoso“ můžete mimo jiné vidět na Plese TS Ridendo Hlinsko 5. ledna 2019 v hlineckém Multifunkčním centru nebo na stejném místě na Benefičním plese 2. března 2019. Pokud byste chtěli mít vystoupení na Vaší akci, můžete využít kontaktů na našich webových stránkách www.ridendo.cz.
 

 
Seznam soutěží 2019  
Datum Název soutěže  Místo konání  Skupiny Typ soutěže 
18.-24.11.2018 Mistrovství světa SUT Liberec Dospěláci  Pohárová 
23.3.2019 CDT regionální kolo Chrudim Chrudim Všechny  Postupová
24.3.2019 Českotřebovský tanečnní pohár Česká Třebová  Všechny  Pohárová 
30.3.2019 Taneční skupina roku 2019 Chrudim Všechny  Postupová
6.4.2019 Festival tanečního mládí SUT Hlinsko Všechny  Postupová
13.4.2019 O pohár starosty města Hlinska Hlinsko Všechny  Postupová
20.4.2019 Taneční skupina roku 2019 - MČ art Praha Dle postupu Postupová
27.-28.4.2019 CDT Mistrovství Čech Chrudim Dle postupu Postupová
4.5.2019 MČR SUT Plesové choreografie  Chrudim Dospěláci  Postupová
4.-5.5.2019 Taneční skupina roku 2019 - MČ street Chrudim Dle postupu Postupová
12.5.2019 BETA DANCE Pardubice Všechny  Pohárová 
25.-26.5.2019 CDT Mistrovstvi ČR Praha Dle postupu Postupová
25.5.2019 Žďár tančí  Žďár nad Sázavou Všechny  Pohárová 
31.5.-2.6.2019 Taneční skupina roku 2019 - Finále Praha Dle postupu Postupová
* jedná se o předběžný harmonogram soutěží, změny jsou ještě možné 
 Zde zveřejňujeme seznam důležitých termínů akcí TS Ridendo pro sezónu 2018-19. Prosíme všechny tanečníky o zaznamenání do svých diářů a kalendářů.
 • 7.9.2018 Nábor nových tanečníků
 • 10.9.2018 Start nové sezóny 2018-19
 • 16.12.2018 Andílkovská párty - MFC Hlinsko 
 • 5.1.2019 1. Ples TS Ridendo  - MFC Hlinsko
 • 13.4.2019 O pohár starosty města Hlinska - MFC Hlinsko
 • 7.6.2019 Profilový pořad TS Ridendo - MFC Hlinsko
 • 15.6.2019 Konec taneční sezóny
 • 27.7.-3.8.2019 Taneční soustředění Krucemburk 2019

*změna vyhrazena

Již teď se na všechny akce těšíme.
RB
  Pro letošní sezónu 2018-19 jsem připravili několik změn ohledně fungování studia, je tedy důležité, aby se všichni seznámili s novým fungováním Ridenda. Zkvalitnění fungovaní studia jsme připravili "Vnitřní řád", který stanovzuje jistá pravidla, jak pro tanečník, tak i pro jejich lektory a odpovídá na spoustu otázek v případě nejasnostní a kompetencí. Všichni stávající tanečníci jsou povinni se s tímto řádem seznámit, nový tanečníci budou seznámeni během náboru a prvních tréninků. Vnitřní řád naleznete s dalšími dokumenty na webu v záložce kontakty/vnitřní řád

Taktéž nesmím zapomenout zmínit novinku letošního roku a to nařízení EU tzv. "GDPR" i toto nařízení dopadá na naše studio a jsme povini se jím řídit, proto všichni tanečníci musí mít podepsaný souhlas se zpracováním osobních údajů, který dostanou na prvních tréninkách nebo náboru. Toto potvrzení taktéž předají svému lektorovy. 

Dále níže uvádím cenu a informace ohledně úhrady kurzovného. 

Platba kurzovného pro letošní rok 2018-19

Platbu provádějte převodem na účet (viz. níže uvedený). Cena kurzovného je 2.800,-/sezóna pro všechny skupiny. Tuto částku lze uhradit ve dvou splátkách do stanovených termínů(viz. níže).
Páry platí ještě 
600,-/sezóna spolu s předešlou částkou. 

Termíny úhrady:
18.10.2018
18.2.2019

Zde je číslo účtu:

107-1706120287/0100 veden u Komerční banky Hlinsko

Nezapomeňte do zprávy pro příjemce vyplnit jméno Vašeho dítěte, abychom mohli identifikovat za koho je kurzovné uhrazeno!!! Pokud není kurzovné uhrazeno ve stanovených termínech, lze se domluvit individuálně s vedoucím Ridenda.


Důležitá informace

Všichni tanečníci musí mít aktuální potvrzení od lékaře způsobilosti. Bez tohoto dokumentu nemohou navštěvovat děti hodiny. Toto potvrzení předají lektorovy jeich skupiny. 


Na všechny se již teď tešíme a pojďme rozjet novou taneční sezónu.
 

RB

 
Rozvrh 2018-19
Den Čas Skupina Čas Skupina
Pondělí 16:00-17:30 Koťátka 17:30-19:00 Píďalky
Úterý 16:00-17:30 Píďalky 18-19:30 Páry - MFC 
Středa     18:30-20:00 Žabičky 
Čtvrtek 18:00-19:30 Veverky  19:30-21:00 Páry 
Pátek 16-17:30 Koťátka - MFC    
Pátek 16:00-17:30 Veverky  17:30-19:00 Žabičky 
Sobota dle stávajícícho fungování      
Neděle dle stávajícícho fungování      

Všechny tréninky probíhají v tělocvičně ZŠ Resslova, pokud není uvedeno jinak.

Začátek sezóny od pondělí 10.9.2018. LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KRUCEMBURK 2018

KDO SE O NÁS BUDE STARAT?

Hlavní vedoucí tábora: Richard Boguaj (tel.: 723 691 713), tsridendo@seznam.cz, rich78@seznam.cz

Dále pak:

Tereza Šustrová, Martin Horák, Kateřina Havlová, Edita Macková, Hana Vařečková, Kateřina Čmelíková, Lucie Kameníková, Nikola Kvapilová – tanečníci a lektoři TS Ridendo

Iveta Melicharová– externí lektor

KDY A KAM MÁM PŘIJET?

Příjezd v sobotu  28.7. od 1600 do 1730 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám).

Adresa: ZŠ Krucemburk, Školní 440, Krucemburk (www.zskrucemburk.cz).

JAK JE ZAJIŠTĚNÉ STRAVOVÁNÍ?

V sobotu budeme opékat buřty, stravování v jídelně začíná v neděli snídaní a končí v den odjezdu snídaní. Strava je zajištěna jako každý rok – 6 jídel denně, ve školní jídelně.

CO NA UBYTOVÁNÍ?

Spíme ve třídách, takže spacáky, matrace, karimatky, polštář s sebou. Pod matrace nutno deku, parkety je občas propichují. Každý  účastník má nárok na jednolůžko, není možné, aby si 1 dítě dopřálo matraci pro 2 a podobně.  

 CO ODEVZDAT ZDRAVOTNICI PŘI PŘÍJEZDU?

 • Průkaz pojišťovny,
 • Očkovací průkaz,
 • Potvrzení o bezinfekčnosti (s datem příjezdu na tábor) – lze vyplnit na místě,
 • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti,
 • Dále léky i s příbalovým letákem a návodem na použití, pokud dítě užívá. Nutno upozornit na naslouchadla a jakékoliv zdravotní problémy, alergie atp.
 • Pro jistotu přiberte doklad o zaplacení tábora.

KDY TÁBOR KONČÍ?

Odjezd v sobotu  4.8. do 1200 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám)

Na závěr soustředění tj. v sobotu 4.8. bude od 10 -11 hod. krátká ukázka toho, co se děti na táboře naučily a na čem pracovaly. Pokud se přijedete podívat, budeme rádi.

DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

JAKÝ JE DENNÍ PROGRAM?

7:30                             budíček

8:00                             snídaně

9:00 – 11:30      dopolední taneční blok

od 11:30          oběd

12:30 – 14:00    polední klid (zde možno volat vedoucím a zdravotnímu dozoru)

14:00 – 16:30    odpolední taneční blok

16:00               svačina

17:00 - 18.00     odpolední hry - venku

od 18:10           večeře

19:20 – 20:00    sprchování

20:00 – 21:30    večerní program

21:30               večerka pro děti

22:00               večerka pro juniory

*změna v programu vyhrazena, dle potřeb

 

 

JSOU POVOLENY TELEFONY A NÁVŠTĚVY RODIČŮ?

V případě menších dětí, které budou poprvé bez rodičů, budeme v pravidelném kontaktu, jak dítě tábor zvládá. Kdykoliv je možné zavolat buď vedoucímu jednotlivých skupin, zdravotnici nebo přímo vedoucímu.

Pokud se přijedete podívat na své děti, budete vítáni, jen se s námi na termínu domluvte dopředu. Lépe je ale děti nenavštěvovat, máme negativní zkušenosti, protože se jim začne stýskat.  

Děti po příjezdu odevzdají mobilní telefony zdravotníkovi, jako každý rok. Volací dny jsou úterý a čtvrtek. V tyto dny dostanou děti mobilní telefony v době poledního klidu.

CO KDYŽ DÍTĚ BĚHEM TÁBORA ONEMOCNÍ?

Rodiče okamžitě informujeme a ti si dítě odváží. Vrácení peněz – poměrné částky dle rozpisu na přihlášce.

CO SBALIT S SEBOU?

OBLEČENÍ NA TANEC I NETANEC

Spoustu triček, tepláků, tříčtvrťáků, tílek a oblečení všeho druhu pro tanec určených.

Lepší vézt domů neunošená trička než chodit ve špinavém a zpoceném J.

Pro nováčky – počítejte na každý taneční blok 1 tričko, aby děti nemusely do jídelny v triku z tréninku J.

Pro páry – kluci kalhoty a košile, holky sukně a tričko.

OBLEČENÍ NA VEN

Všechno, co běžně nosíte, hlavně nezapomeňte na bundu a mikinu. Taky nějaká pláštěnka nezaškodí. Budeme chodit ven, hrát hry, kde se ledaco zašpiní a možná i roztrhne, takže prakticky! Tepláky, trika, ponožky – dostatek. Klobouk nebo kšiltovka, krém na opalování, sluneční brýle, repelent. Pro jistotu i plavky nezapomeňte. Pro letošní táborovou hru by bylo vhodné si připravit nějaký pěkný slušivý kostým a to ve stylu IZS - policie, voják, hasič, doktor, zdravotní sestra, detektiv.

1x bílé triko nebo tílko, které obětujete - bude znehodnoceno! - PŘIPRAVIT NA VRCH KUFRU, BUDE POTŘEBA JIŽ V SOBOTU J

HYGIENA A DALŠÍ POTŘEBNOSTI

Láhev sirupu – dětem z nich bude připravována šťáva po celý den - odevzdáte při příjezdu! Domácí šťávy ala bezinkové květy nechte raději doma, investujte do sebe a kupte pořádnou šťávu bez umělých sladidel J J J

Prázdná pet lahev pro děti, aby si mohli „natočit“ šťávu na trénink!

Igelitka či pytel na špinavé prádlo, papírové kapesníky, hrneček.

Psací potřeby, blok, pastelky, baterka, peníze na drobná vydání (pohledy), 2 ručníky, zubní pastu, kartáček, sprchový gel, šampon, hřeben, dívky gumičky, sponky – dostatek J, zrcátko

švihadlo, karty, pexeso atd.

OBUV

Je třeba sebou mít přezůvky do vnitřních prostor.

Na tanec to, co běžně nosíváte na tréninky.

Na ven pohodlné botasky – jiné než do tělocvičny, holiny se někdy hodí, sandály taky.

Pro páry – to co nosíte na tréninky, kdo ještě nikdy nenosil – plátěnky, piškoty, latinky – zákaz všemožných dívčích střevíců tvrdých, nepoddajných a kluzkých. Netřeba speciálně pro tábor kupovat!!!

Všechnu obuv (holiny, tenisky) a bundy dát do šaten, aby se ve třídách tyto věci nepletly. Seznamte děti s tím, které věci jsou jejich nebo nějak označte – jedná se hlavně o nejmladší účastníky.

Brzy na viděnou!

Richard Boguaj

 Multifunkční centrum v Hlinsku se opět roztančilo. O elegantní zábavu se postaralo taneční studio Ridendo, které ve svém profilovém pořadu již po osmnácté předvedlo všechny své choreografie. Celým pořadem, jako každý rok,  provázela moderátorská dvojice - vedoucí TS Ridendo Richard Boguaj a jeho kolegyně Tereza Šustrová. Dopolední program patřil dětem, které tento den měly svátek. Ve večerním představení se divákům představilo celkem 17 choreografií. Pořad zahájily nejmenší Koťátka s vystoupením "Odvážná Vaiana", která si ihned získala celé publikum. Postupně se předvedly i další skupiny. Děti vystoupily s živým vystoupením Swish, kde tančily s netradiční rekvizitou - basketbalovými míči. Junioři se nenechali zahanbit a v rámci své modern dance choreografie předvedli jemný tanec se závoji. Dospělí tanečníci  s chorografií Stunned by night, v překladu "omámená nocí" předvedli prvky klasické moderny. K vidění byl i společenský párový tanec v provedení párů Jana Skořepy a Nikoly Černé a Viktora Skořepy a Violy Černé. Hostem pořadu byl soubor Spiritus Drakus, kteří se zhostili netradiční světelné show. Na závěr pořadu vystoupili Mistři České republiky v plesových choreografiích pro rok 2018 a absolutní vítězové Mistrovství plesových choreografiích - hlavní  soubor TS Ridenda, se svoji choreografií Piano Virtuoso. Všichni tanečníci se s diváky tradičně rozloučili společnou choreografií, kde společně tančilo přes 80 tanečníků. Zajímavostí tohoto vystoupení bylo i to, že tanečníci roztančili nejen podium, ale tančili i mezi diváky.  Letošní sezona byla pro Ridendo velmi úspěšná. Za tímto úspěchem stojí však velké odhodlání a píle všech tanečníků a vedoucích, která je podporována rodinami tanečníků a sponzory. A právě proto byl celý závěrečný pořad věnován jim. Ikdyž taneční sezóna již pomalu končí, přípravy na tu další jsou již v plném proudu. Vedoucí pro své svěřence již teď pilně připravují taneční soustředění v Krucemburku a pro hlinecké diváky zase taneční soutěž párů, která se bude konat v prosinci, stejně tak Andílkovská párty pro děti a v neposlední řadě připravuje i otevření nové taneční skupiny pro místní veřejnost, takzvané seniorské taneční. Taneční studio Ridendo přeje všem krásné slunné léto.

Za TS Ridendo
Ing. Tereza Šustrová
Předposlední soutěží v letošní sezóně byla soutěž ve Ždáře nad Sázavou, která nesla název Žďár tančí 2018. Na tuto soutěž jsme vyjeli s pěti choreografiemi a získali jsme skvělá umístění.

1. místo - choreografie "Odvážná Vaiana"

2. místo - choreografie "Swish"

4. místo - choreografie "Bad Karma"

3. místo - choreografie "Nobody said it was easy"

6. místo - choreografie " ME TOO"

Skvělý závěr sezóny pro Koťátka a Píďalky a pro Veverky a Žabičky před MČR CDT.

RB
 Ridendo ovládlo MČR v plesových choreografiích

Sobota 5. května znamenala pro tanečníky plesových choreografií vyvrcholení letošní sezóny. V chrudimském muzeu se konal již 25. ročník Mistrovství České republiky v plesových choreografiích, choreografiích polky a párové polky. Organizátorem celé akce je pod hlavičkou Svazu učitelů tance (SUT) TŠ Bohémia Chrast rodiny Černých.

TS Ridendo na této akci úspěšně reprezentuje Hlinsko už řadu let. Jen za předchozí 3 roky, kdy byl (a stále je) „dvorním choreografem“ hlavního souboru Petr Janáček, získalo dvakrát titul Mistra ČR a jednou Vicemistra ČR. I letos jsme se této soutěže zúčastnili a postoupili jsme z 1. místa v regionálním kole.

Na loňském profilovém pořadu TS Ridendo se Petr Janáček veřejně zavázal, že udělá maximum pro to, aby se titul do Hlinska vrátil. Své slovo dodržel a celý tým tanečníků od začátku sezóny tvrdě pracoval na tom, abychom společného cíle dosáhli.

A bývá to i náročné… Ale Ridendo tančí s radostí a pro radost, a tak se tanečníci o víkendech sjíždí do Hlinska z Brna, Hradce Králové, Pardubic, Prahy nebo Jihlavy. Jsou mezi námi studenti i pracující, svobodní i rodičové.

Během odpoledne probíhala základní vyřazovací kola a semifinále. Od 19 hod. začínal galavečer, kdy probíhala už kola finálová. Sedm nejlepších českých týmů tančilo v krásném sále chrudimského Regionálního muzea o titul Mistr České republiky v plesových choreografiích a šest nejlepších souborů napříč kategoriemi plesovek pak postupuje do Memoriálu Bohumila Černého.

V Chrudimi se nám tančí vždy velmi dobře a s vděčností přijímáme obrovskou podporu od diváků. Finálové vystoupení jsme proto věnovali právě jim a všem našim fanouškům, ať už v Chrudimi s námi byli, nebo nám drželi pěsti na dálku.

Poslední soutěží večera byl Memoriál Bohumila Černého krátce před desátou. Tuto soutěž vždy vyhrával soubor z Bratislavy a ostatní týmy si rozdělovali příčky nižší. Atmosféra v sále ještě vygradovala a tančit pro lidi bylo pro nás tou nejlepší odměnou.

Jako první se předávaly ceny za nejzajímavější kostým, který udělují fotografové a kameramani. Těm se nejvíce líbily kostýmy TS Ridendo Hlinsko. Naše velké díky tak patří švadleně Editě Boháčové za její skvělou práci.

Vedoucí souborů během odpoledního bloku dávali hlasy za nejzajímavější choreografii. Nejvíce hlasů získalo vystoupení s názvem Piano virtuoso v podání TS Ridendo Hlinsko! Cenu si převzal choreograf Petr Janáček a zcela zaslouženě!

Další ceny už se udílely na základně hlasování odborné poroty. Naše TS Ridendo získalo ocenění za nejlepší latinskoamerickou choreografii. Navíc celé Mistrovství vyhrálo, a jsme tak opět Mistři ČR! Druhé místo získala Danza Brno a třetí skončilo TKG Hlinsko.

Cena za vítězství Memoriálu Bohumila Černého zůstává pro letošní rok v České republice, kolegové ze Slovenska obsadili druhé místo. 5 ze 7 porotců vidělo jako vítěze TS Ridendo Hlinsko a choreografii Petra Janáčka Piano virtuoso!

Za celou 25 letou historii Mistrovství se nestalo, aby jedna choreografie vyhrála všechny ceny. Letošní rok tuto historii přepsalo Taneční studio Ridendo – vítězové Memoriálu, Mistři ČR, držitelé titulů Nejlepší latinská choreografie, Nejzajímavější choreografie a Nejzajímavější kostým. Moc děkujeme a velmi si toho vážíme!

Děkujeme všem, kteří nám tleskali, vyjadřovali přízeň. Děkujeme porotě a pořadatelům za skvělou soutěž. Děkujeme všem tanečníkům z ostatních souborů za přátelskou konkurenci, která nás posouvá dál. Děkujeme Petrovi za jeho nápady, cit pro výběr hudby a čas, který nám věnuje. Děkujeme našim nejbližším a rodinám, že jsou nám podporou a že i díky nim můžeme tančit pro radost a radost dál předávat. Děkujeme!

Budete-li mít v čas a chuť, přijďte se podívat na náš profilový pořad v pátek 1. června do hlineckého Multifunkčního centra. Rádi Vás uvidíme!

Za TS Ridendo Hlinsko Iveta Vondrová O víkendu 28. - 29.4. se konalo mistrovství Čech postupových tanečních souteží Czech dance tour 2018. Ridendo zde vyslalo pět tanečních choreografií a zde přinášíme výsledky z tohoto klání.

Kategorie děti - freestyle - SWICH - 6. místo 
Kategorie Junioři - danceart - NOBODY SAID IT WAS EASY - 3. místo 
Kategorie Junioři - hobyy street - BAD KARMA - bez postupu do semifinále
Kategorie Hlavní - freestyle - ME TOO - 7. místo 
Kategorie Hlavní - danceart - STUNNED BY NIGHT - 4. místo 

RB

Stejně jako každý rok, taneční studio Ridendo, tentokrát již po sedmé, pořádalo taneční soutěž kolektivů "O Pohár starosty města Hlinska".

Soutěž se konala pod záštitou města Hlinska, v prostorách multifunkčního centra. Na tanečním parketě se postupně vystřídalo celkem 52 choreografií různých tanečních stylů. Do Hlinska se sjely taneční kluby z různých koutů České republiky. Nejvíce tanečníků pocházelo z Pardubického kraje, ale výjimkou nebyla ani Ostrava, Hradec Králové, Jilemnice či Brno. Tanečníci se utkali ve věkových kategorií mini, děti, junioři, dospělí a senioři. Soutěžilo se v disciplínách moderního tance a jazzu, disko, plesové choreografie, street, show dance a roztleskávačky. V porotě zasedli renomovaní porotci a uznávaní tanečníci z externích klubů i z řad tanečního studia Ridendo. Celodenní soutěží provázela moderátorská dvojice Richard Boguaj a Tereza Šustrová.  


Odkaz na fotogalerii od pana Radka Pavlíka 
http://fotopavlik.com/fotky/o-pohar-starosty-mesta-hlinska-2018/

Odkaz na repportáž kabelové televize Hlinsko 
http://www.ahp.cz/videos/o-pohar-starosty-mesta-hlinska/

Výsledky TS Ridendo:
Odvážná Vaiana - 1.místo 
Swish - 2. místo 
Nobody said it was easy - 1. místo 
Bad Karma - 4. místo 
Stunned by Night - 1. místo 
ME TOO - 1. místo 

V sobotu 14.4. se Ridendo rozdělilo a navštívilo dvě soutěže v jeden soutěžní den. Koťátka a Píďalky jsme poslali do Žďáru nad Sázavou na soutěž BEST DANCE CUP 2018 a Junioři, Dospělé holky a hlavní taneční soubor Ridenda se zúčastnili soutěže v Hlinsku a to postupové soutěže FESTIVAL TANEČNÍHO MLÁDÍ 2018, vyhalšovanou Svazem učitelů tance. 
Zde přinášíme výsledky.

BDC 2018 
Odvážná Vaiana - 3. místo 
Swish - 4. místo 

FTM 2018
Nobody said it was easy - 3. místo 
Stunned by Night - 1. místo 
Piano virtuoso - 1. místo  

RB
 31.3. se letos poprvé Ridendo pustilo do soutěžení v duu. Ridendo má své duo Anetka Pintová a Lenka Čepešová, děvčata se věnují trénování dua ve svém volném čase. První soutěží byla Y-cup 2018, soutěžních choreografií se sešlo pět a naše holky byly hned na první soutěži na 2. místě.

Gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.
RB
V sobotu 24.3. jsme opět pokračovali v postupových soutěžích a to opět v Chrudimi, tentokráte na regionálním kole CDT 2018. Proto tuto soutěž jsme posílily naše choreografie o další dvě, celkově se tedy představilo šest choreografií z dílny studia. 

Odvážná Vaiana
- kategorie baby - 5. místo 

Swish - kategorie děti freestyle - 1. místo 

Nobody said it was easy - kategorie junioři art dance - 2. místo

Bad Karma
- kategorie junioři hobby street - 1. místo 

Stunned by Night - kategorie dospělí art dance - 4. místo

ME TOO
- kategorie dospělí freestyle - 1. místo 

Gratulujeme k úspěchům a k postupům na zemská kola.

RB  
««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | »»»
 
© 2021, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid