O víkendu 16.-17. dubna jsme se zúčastnili dvou taneční soutěží a to v sobotu postupového kola "Taneční skupin roku 2016 - Mistrovství Čech". Zde bylo Ridendo zastoupeno juniorskými choreografiemi v tomto složení "Don't let me go" postavené Lenkou Douchovou´, dále pak "Liberation" od Martina Horáka a jako poslední zástupce se představilo vystoupení "Fancy" z dílny Agáty Trochové. Neděle patřila pro změnu dětem a našim nejmenším mini. Účastnili se pohárové taneční soutěže a to "O Rychnovský pohárek" zde se představila vystoupení "Dencing in the dark" od choreografky Petry Dostálové, v podání našich nejmenších a ještě vystoupení  "Dear future husband" od Agáty Trochové. Všechny taneční vystoupení byla skvělá a my jim gratulujeme k výsledků, které jsou následovné:

Sobota TSR-MČ

7. místo - Liberation
11. místo - Don't let me go
3. místo - Fancy

Neděle O Rychnovský pohárek
3. místo - Dancing in the dark 
6. místo - Dear future husband


Těšíme se na další skvělé výkony a to již tuto sobotu 23.4.2016 v MFC Hlinsko, kde se představí na domácí taneční soutěži, přijďte se podívat a podpořit nás.

RB

V sobotu a neděli  9.-10.4. se v MFC Hlinsko konal taneční festival mládí a to již 14. ročník. TS Ridendo, zde bylo jako již každoročně zastoupeno všemi věkovými skupinami.
Sobota patřila minikategorie a mláděži. Nejmenší zde tančili s vystoupením od Péťi Dostálové "Dancing in the dark" a vytančili si krásné 8. místo. Dospělá formace zde předvedla svoje vystoupení "Dernière Danse", které připravil Petr Janáček. Toto vystoupení získalo zlaté 1. místo.
Neděle patřila dětské a juniorské kategorii. V dětěch jsme měli choreografii "Dear future husband", jehož choreografkou je Agáta Trochová a děti získaly krásné 6. místo. Juniorská vystoupení byla "Don't let me go" od Lenky Douchové a "Liberation" od Martina Horáka tato vystoupení obsadila skvělé 4. a 5. místo.

Všem gratulujeme a děkujeme za velkou podporu fanoušků.
Fotografie naleznete zde ve fotogalerii nebo na naší FB skupině.
RB


V sobotu 19.3. jsme se zúčastnili, jakožto každý rok, postupové taneční soutěže "TANEČNÍ SKUPINA ROKU 2016". Na regionální kole tohoto klání v Chrudimi jsme měli řtyři choreogrefie a zde jsou jejich výsledky.

kategorie baby - "Dancing in the dark" (Petra Dostálová) -  2. místo  

kategorie junioři - "Don't let me go" (Lenka Douchová) - 4. místo 

kategorie junioři - "Liberation" (Martin Horák) - 3. místo 

kategorie junioři - "Fancy" (Agáta Trochová) - 1. místo 

Všem gratulujeme a budeme se těšit na další úspěchy a to již na mistrovství Čech, které bude opět v nedaleké Chrudimi.
RB


 Dne 5.32016 se konala první taneční soutěž, které se účastnilo TS Ridendo v letošní sezóně. Na soutěž jsem poslali zástupce všech našich věkových skupin s jejich zbrusu novými vystoupeními. Skupina Koťátka se účastnila s vystoupením "Dancin in the dark", které si připravila Petra Dostálová, dětskou skupinu Píďalky reprezentovalo vystoupení "Dear future husband" z dílny Agáty Trochové, mladší junioři se účastnili s choreografií "Don't let me go", které připravila Lenka Douchová a posledním zástupce byly starší juniorky s choreografiíí "Fancy" taktéž od Agáty Trochové.

Úspěchů dosáhly takovýchto:

Kategorie "Mini" - Parketovky
Dancing in the dark 3. místo 

Kategorie "Děti" - Parketovky
Dear future husband 2.místo

Kategorie "Junioři" - Parketovky 
Don't let me go 3.místo

Kategorie "Junioři" - Streetdance
Funcy 3.místo

Všem velká gratulace a těšíme na další úspěchy.
RB

 
Seznam soutěží 2016  
Datum Název soutěže  Místo konání  Skupiny Typ soutěže 
5.3. Českotřebovský tanečnní pohár Česká Třebová  Všechny  Pohárová 
19.3. Taneční skupina roku 2016 Chrudim Všechny  Postupová
9.-10.4. Festival tanečního mládí SUT Hlinsko Všechny  Postupová
16.-17.4 Taneční skupina roku 2016 Chrudim Dle postupu Postupová
16.-17.4. O Rychnovský pohárek  Rychnov nad Kněžnou  Všechny  Pohárová 
23.4. O pohár starosty města Hlinska Hlinsko Všechny  Pohárová 
1.5. MČR SUT Plesové choreografie  Chrudim Dospěláci  Postupová
7.-8.5. Taneční skupina roku 2016 Praha Dle postupu Postupová
8.5. MČR SUT Hobby dance Pardubice Páry Postupová
14.5. ??? Popata 2016 Heřmanův Městec Všechny  Pohárová 
28.5. Žďár tančí  Žďár nad Sázavou Všechny  Pohárová 
3.-5.6. Taneční skupina roku 2016 - Finále Praha Dle postupu Postupová
* jedná se o předběžný harmonogram soutěží, změny jsou ještě možné 
 Vážení rodiče, 

 platbu provádějte převodem na účet (viz. níže uvedený). Cena kurzovného je 2.400,-/sezóna pro všechny skupiny.Tuto částku lze uhradit ve dvou splátkách do stanovených termínů.
Páry platí ještě 600,-/sezóna spolu s předešlou částkou. 

Termín druhé splátky je 26.2.2016


Zde je číslo účtu:

107-1706120287/0100 

Nezapomeňte do zprávy pro příjemce vyplnit jméno Vašeho dítěte, abychom mohly identifikovat za koho je kurzovné uhrazeno!!!

Děkuji
RB
Informace pro všechny skupiny, tréninky budou probíhat do úterý 22.12.2015 a po novém roce bude výuka zahájena v pondělí 4.1.2016.

RB 
 V sobotu 5.12. se v Multifunkčním centru Hlinsko konal již druhý ročník této akce. Pro letošní ročník si Ridendo připravilo novinku a to v podobě spousty soutěží pro malé návštěvníky. Celé odpoledne provázeli programem duo dvou krásných sněhuláků, dále jste také mohly vidět spoustu dalších kostýmu a to hlavně v mikulášské tématice. Program byl opravdu plný zábavy, kromě deseti stanovišť bylo připraveny soutěže v tanci a také výběr nejlepších masek. Nesmělo chybět ani vystoupení mladší juniorské skupiny „Veverky“. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na bohatou tombolu, která letos byla opravdu nabitá skvělými dárky od našich sponzorů. Celé odpoledne uzavřel příchod Mikuláše s jeho družinou, který potěšil všechny děti svými sladkými dárečky. Rádi bychom poděkovali všem sponzorům a ostatním, kteří se jakkoliv podíleli na pořádání této akce. Již teď se těšíme na další ročník.

RB

 V neděli 29.11.2015 se uskutečnil již čtvrtý ročník párové taneční soutěže, kterou pod záštitou Svazu učitelů tance pořádá TS Ridendo. Letos jste mohly vidět, jako již v předešlých ročnících taneční páry z celé české republiky a to již od dětských kategoriích až po kategorie seniorské. Tančilo se ve standardních, latinskoamerických, ale také i v kombinaci těchto tanců. Byla zde i profesionálně složená porota, které zde hodnotila skvělé taneční výkony všech účastníků. Ridendo zde samozřejmě mělo své zástupce také a to Jana Skořepu s Nikolou Černou a Viktora Skořepu s Violou Černou. Domácí předvedli skvělé taneční výkony a pro studio získali Viktor s Violkou jedno první místo a dvě třetí místa a samozřejmě i Honzík s Nikolkou dosáhli skvělých úspěchů a to jedno první místo a jedno druhé místo. Rádi bychom poděkovali všem sponzorům a partnerů, s kterými jsme tuto akci připravili.

RB
 Minulý týden 4.-8.11.2015 se TS Ridendo Hlinsko účastnilo světového šampionátu „WORLD DANCE CHAPOINSHIP WADF“, který probíhal v Libereckém Centru Babylon. Taneční studio zde mělo své zástupce z řad tanečních párů a to Jana Skořepu s Nikolou Černou a Viktora Skořepu s Violou Černou a také se soutěžního klání účastnil dospělý taneční soubor se svojí choreografií „Explosions“ se kterou získal již titul „Mistr České republiky“. Výsledky jsou pro taneční studio skvělé, Viktor s Violkou skončily v kategorii kombinace společenských tanců na krásném druhém místě a získali tak titul „1. vicemistr světa“ a jejich sourozenci Honzík a Nikolka získali ve stejné kategorii 1. místo a stali se tak „Mistry světa pro rok 2015“. Dospělý taneční soubor také nezahálel a ve své kategorii latinskoamerických choreografií obsadil skvělé 1. místo a tím přidal d své sbírky ještě titul „Mistrů světa“ v dané kategorii pro rok 2015. Všem moc gratulujeme k výsledkům a těšíme na další skvělé úspěchy v nadcházející sezóně. Fotografie nalezne ve fotogalerii.

RB


 V sobotu 17.10.2015 se konala párová taneční soutěž "O Přeloučskou věž" a naše páry na ní samozřejmě nesměli chybět. Byla to jejich první soutěž v nové taneční sezóně a tak si můžete také ve fotogalerii prohlédnout fotky jejich krásných nových kostýmů, které si pro novou sezónu připravili. 

Výsledky jejich tančení jsou následovné:
Viktor Skořepa s Violkou Černou
6. místo Junioři 1 Kombinace
4. místo junioři 1 STT
3. místo LAT

Honzík Skořepa s Nikolkou Černou 
5. místo Junioři 2 STT
7. místo Junioři 2 LAT
11. místo Dospělí STT
11. místo Dospělí LAT

Obou našim párům gratulujeme ke skvělým výkonům a přejeme jim další skvělá umístění pro Ridendo v letošní sezóně. 
RB
Vážení rodiče,

 z důvodů nepřístupné tělocvičny ZŠ Resslova a to ve dnech 9.-16.10.2015 jsou v těchto termínech všechny tréninky zrušeny. Jelikož by jsme přišli o spoustu  tréninků, tak jsem se rozhodly uspořádat víkendové soustředění a to v termínu 17.-18.10.2015. Rozpis je následovný.

sobota 17.10.
9-12h Píďalky (Agáta)
14-16h Veverky (Lenka)

neděle 18.10.
9-12h Žabičky (Katka)
14-17h Páry (Martin/Petra Janáček?)

Doufáme, že budete moci všichni dorazit.
RB


 Vážení rodiče, 

 již se mi množí dotazy na platbbu kurzovného pro letošní sezónu, proto zde jsou informace, vše je stejné z předchozích roků. Platbu provádějte převodem na účet (viz. níže uvedený). Cena kurzovného je 2.400,-/sezóna pro všechny skupiny.Tuto částku lze uhradit ve dvou splátkách do stanovených termínů.
Páry platí ještě 600,-/sezóna spolu s předešlou částkou.

Termín první splátky je 23.10.2015


Zde je číslo účtu:

107-1706120287/0100 

Nezapomeňte do zprávy pro příjemce vyplnit jméno Vašeho dítěte, abychom mohly identifikovat za koho je kurzovné uhrazeno!

Děkuji
RB
 Prosím všechny Ridenďáky o zapsaní důležitých datumů pro letošní sezónu, všechno jsou to akce pořádané Ridendem:

29.11.2015 Cena TS Ridendo - párová taneční soutěž 

  5.12.2015 Mikuláš tančí s Ridendem - zábavné odpoledne s Mikulášem a jeho družinou

23.4.2016 O pohár starosty města Hlinska - pohárová soutěž kolektivů 

  3.6.2016  16. Profilový pořad TS Ridendo - "tančíme s radostí" - závěrečné vystoupení pro veřejnost 

30.7. - 6.8.2016  Taneční soustředění Krucemburk 2016


Nová taneční sezóna se nám pomalu, ale jistě blíží do svého začátku, takže prozatím pár důležitých informací:

Rozvrh taneční sezóny je následovný: 

Rozvrh 2015-16

Den

Čas

Skupina

Čas

Skupina

Pondělí

16:00-17:30

Píďalky - Děti

17:30-19:00

Žabičky - Junioři A

Úterý

16:00-17:30

Veverky - Junioři B

17:30-19:00

Píďalky - Děti

Středa

16:30-18:00

Koťátka - přípravka

18:00-19:30

Veverky - Junioři B

Čtvrtek

 

 

 

 

Pátek

16:00-17:30

Páry

17:30-19:00

Žabičky - Junioři A

Pátek

16:00-17:30

Koťátka - přípravka

 

 

Sobota

 

 

 

 

Neděle

 

 

 

 

         
         

 

Tělocvična - ZŠ Resslova

   

 

MFC-zrcadlový sál

   
  
 
Další důležitou změnou je změna kurzovného a to pro všechny skupiny 2 400,-/sezóna, opět však zůstává možnost zaplacení ve dvou splátkách (data budou včas zveřejněny)

Samozřejě připravujeme již nábor, plakát je již vyvěšen na stránkách zde i FB, v týdnu po náboru bude začínat taneční sezóna a to od pondělí 14.9.. 

Další informace budou v tomto týdnu následovat, tak sledujte web.
Doufám, že se opět v letošní sezóně sejdeme v hojném počtu.

RB
 Vzor posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě
 
Evidenční číslo posudku:
1. Identifikační údaje
+--------------------------------------------------------------------------------------+
| Název poskytovatele zdravotních služeb vydávajícího posudek: |
| |
| Adresa sídla nebo místa podnikání poskytovatele: |
| |
| IČO: |
| |
| Jméno, popřípadě jména, a příjmení posuzovaného dítěte: |
| |
| Datum narození posuzovaného dítěte: |
| |
| Adresa místa trvalého pobytu nebo jiného bydliště na území České republiky |
| posuzovaného dítěte: |
+--------------------------------------------------------------------------------------+
2. Účel vydání posudku
+--------------------------------------------------------------------------------------+
| |
+--------------------------------------------------------------------------------------+
3. Posudkový závěr
+--------------------------------------------------------------------------------------+
| A) Posuzované dítě k účasti na škole v přírodě nebo zotavovací akci |
| |
| a) je zdravotně způsobilé*) |
| b) není zdravotně způsobilé*) |
| c) je zdravotně způsobilé s omezením*) **) ....................... |
| |
| B) Posuzované dítě |
| |
| a) se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním: ANO - NE |
| |
| b) je proti nákaze imunní (typ/druh): |
| |
| c) má trvalou kontraindikaci proti očkování (typ/druh): |
| |
| d) je alergické na: |
| |
| e) dlouhodobě užívá léky (typ/druh, dávka): |
| |
| Poznámka: |
| *) Nehodící se zaškrtněte. |
| **) Bylo-li zjištěno, že posuzované dítě je zdravotně způsobilé s omezením, uvede se omezení podmiňující zdravotní způsobilost k účasti na zotavovací akci |
| a škole v přírodě. |
+--------------------------------------------------------------------------------------+
4. Poučení
+--------------------------------------------------------------------------------------+
| Proti bodu 3. části A) tohoto posudku lze podle § 46 odst. 1 zákona č. 373/2011 Sb., |
| o specifických zdravotních službách, ve znění pozdějších předpisů, podat návrh na |
| jeho přezkoumání do 10 pracovních dnů ode dne jeho prokazatelného předání |
| poskytovatelem zdravotních služeb, který posudek vydal. Návrh na přezkoumání |
| lékařského posudku nemá odkladný účinek, jestliže z jeho závěru vyplývá, že |
| posuzovaná osoba je pro účel, pro nějž byla posuzována, zdravotně nezpůsobilá |
| nebo zdravotně způsobilá s podmínkou. |
+--------------------------------------------------------------------------------------+
5. Oprávněná osoba
+--------------------------------------------------------------------------------------+
| Jméno, popřípadě jména, a příjmení oprávněné osoby: |
| |
| Vztah k posuzovanému dítěti (zákonný zástupce, opatrovník, pěstoun popř. další |
| příbuzný dítěte): |
| |
| Oprávněná osoba převzala posudek do vlastních rukou dne: |
 
 
| .......................................... |
| Podpis oprávněné osoby |
 
 
....................... .............................
Datum vydání posudku Jméno, příjmení a podpis lékaře
razítko poskytovatele zdravotních služeb.
 LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KRUCEMBURK 2015

 

KDO SE O NÁS BUDE STARAT?

Hlavní vedoucí tábora: Richard Boguaj (tel.: 723 691 713)

Dále pak:

Tereza Šustrová, Lenka Douchová, Martin Horák, Petra Volfová, Nikola Podroužková, Michaela Pintová, Kateřina Havlová, Agáta Trochová – tanečníci a lektoři TS Ridendo

 Iveta Melicharová, Petr Janáček – externí lektoři

 O hry a zábavu se bude starat Martina Peškeová.

 

KDO ZAJIŠŤUJE ZDRAVOTNÍ DOZOR?

Martina Hartlová

 

KDY A KAM MÁM PŘIJET?

Příjezd v sobotu  1.8. od 1600 do 1730 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám).

Adresa: ZŠ Krucemburk, Školní 440, Krucemburk (www.zskrucemburk.cz).

 

JAK JE ZAJIŠTĚNÉ STRAVOVÁNÍ?

V sobotu budeme opékat buřty, stravování v jídelně začíná v neděli snídaní a končí v den odjezdu snídaní. Strava je zajištěna jako každý rok – 5 jídel denně, ve školní jídelně.

 

CO NA UBYTOVÁNÍ?

Spíme ve třídách, takže spacáky, matrace, karimatky, polštář s sebou. Pod matrace nutno deku, parkety je občas propichují. Prosíme, z kapacitních důvodů, letiště zakázány, dovoleny v případě 3 dětí na letišti. Chválíme ty, co přijedou s úzkou „postýlkou“ J

 

CO ODEVZDAT ZDRAVOTNICI PŘI PŘÍJEZDU?

  • Průkaz pojišťovny,
  • Očkovací průkaz,
  • Potvrzení o bezinfekčnosti (s datem příjezdu na tábor) – lze vyplnit na místě,
  • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti
  • Dále léky i s příbalovým letákem a návodem na použití, pokud dítě užívá. Nutno upozornit na naslouchadla a jakékoliv zdravotní problémy, alergie atp.
  • Pro jistotu přiberte doklad o zaplacení tábora.

 

KDY TÁBOR KONČÍ?

Odjezd v sobotu  8.8. do 1200 hod. (dopravu si zařizuje každý účastník sám)

Na závěr soustředění tj. v sobotu 11.8. bude od 10 -11 hod. krátká ukázka toho, co se děti na táboře naučily a na čem pracovaly. Pokud se přijedete podívat, budeme rádi.

 

 DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

JAKÝ JE DENNÍ PROGRAM?

7:30                 budíček

8:00                 snídaně

9:00 – 11: 45   dopolední blok

12:15               oběd

12:30 – 14:00  polední klid (zde možno volat vedoucím a zdravotnici)

14:00 – 16:00  první odpolední blok

16:00               svačina

16:30 – 18:15  druhý odpolední blok

18:30               večeře

19:00 – 20:00  sprchování

20:00 – 21:30  večerní program

21:30               večerka pro děti

22:00               večerka pro juniory

*změna v programu vyhrazena, dle potřeb


JSOU POVOLENY TELEFONY A NÁVŠTĚVY RODIČŮ?

V případě menších dětí, které budou poprvé bez rodičů, budeme v pravidelném kontaktu, jak dítě tábor zvládá. Kdykoliv je možné zavolat buď vedoucímu jednotlivých skupin, zdravotníci nebo přímo mně.

Pokud se přijedete podívat na své děti, budete vítáni, jen se s námi na termínu domluvte dopředu. Lépe je ale děti nenavštěvovat, máme negativní zkušenosti, protože se jim začne stýskat.  

Děti po příjezdu odevzdají mobilní telefony zdravotnici, jako každý rok. Volací dny jsou úterý a čtvrtek. V tyto dny dostanou děti mobilní telefony v době poledního klidu.

 

CO KDYŽ DÍTĚ BĚHEM TÁBORA ONEMOCNÍ?

Rodiče okamžitě informujeme a ti si dítě odváží. Vrácení peněz – poměrné částky dle rozpisu na přihlášce.

 

CO SBALIT S SEBOU?

 

OBLEČENÍ NA TANEC I NETANEC

Spoustu triček, tepláků, tříčtvrťáků, tílek a oblečení všeho druhu pro tanec určených.

Lepší vézt domů neunošená trička než chodit ve špinavém a zpoceném J.

Pro nováčky – počítejte na každý taneční blok 1 tričko, aby děti nemusely do jídelny v triku z tréninku J.

 

Pro páry – kluci kalhoty a košile, holky sukně a tričko.

 

OBLEČENÍ NA VEN

Všechno, co běžně nosíte, hlavně nezapomeňte na bundu a mikinu. Taky nějaká pláštěnka nezaškodí. Budeme chodit ven, hrát hry, kde se ledaco zašpiní a možná i roztrhne, takže prakticky! Tepláky, trika, ponožky – dostatek. Klobouk nebo kšiltovka, krém na opalování, sluneční brýle, repelent.

 
HYGIENA A DALŠÍ POTŘEBNOSTI

Láhev sirupu – bezinkové květy nechte radši doma, investujte do sebe a kupte pořádnou šťávu bez umělých sladidel J J J

Prázdná petlahev pro děti, aby si mohli „natočit“ šťávu na trénink!

Igelitka či pytel na špinavé prádlo, papírové kapesníky, hrneček.

Psací potřeby, blok, pastelky, baterka, peníze na drobná vydání (pohledy), 2 ručníky, zubní pastu, kartáček, sprchový gel, šampon, hřeben, dívky gumičky, sponky – dostatek J, zrcátko

švihadlo, karty, pexeso atd.

 

OBUV

Je třeba sebou mít přezuvky do vnitřních prostor.

Na tanec to, co běžně nosíváte na tréninky.

Na ven pohodlné botasky – jiné než do tělocvičny, holiny se někdy hodí, sandály taky.

Pro páry – to co nosíte na tréninky, kdo ještě nikdy nenosil – plátěnky, piškoty, latinky – zákaz všemožných dívčích střevíců tvrdých, nepoddajných a kluzkých. Netřeba speciálně pro tábor kupovat!!!

 

Brzy naviděnou!

Richard Boguaj

 

Termín: 1.8. - 8.8. 2015
Místo: ZŠ Krucemburk
Cena: 2600,- Kč (vč. ubytování a stravy 5x denně)

Soustředění je určeno pro tanečníky od 6ti let.
Je otevřeno nejen všem tanečníkům TS Ridenda, ale i budoucím členům a nečlenům.
Účastníci budou rozděleni do skupin: děti mladšího věku (cca do 7let) a staršího věku, pokročilí. Dále bude otevřena skupina juniorů.
Celé soustředění bude ve stylu moderny, jazz dance a párového společenského tance pro začátečníky.
Ve volném čase bude připravena spousta her a zábavy!

Letos s námi bude, jako již v loňském roce externistka Iveta Melicharová - lektorka baletu a také Petr Janáček - lektor společenských tanců.

Tanečně se o vás budou starat:
lektoři TS Ridenda: Richard Boguaj, Martin Horák, Tereza Šustrová, Lenka Douchová, Petra Volfová, Nikola Podroužková, Kateřina Havlová, Agáta Trochová a Michaela Pintová.
zdravotní dozor: Martina Hartlová 

Více informací hledejte u svých trenérů, nečlenům na požádání zašleme informační leták a přihlášku.
Kontakt:
Richard Boguaj - vedoucí TS Ridendo
tel: 723691713
Facebook, tsridendo@seznam.cz

Těšíme se na letní shledání, skvělou zábavu a taneční výkony!


 V sobotu 23.5.2015 se uskutečnila Hobby soutěž v Jičíně. Ridendo vyslalo oba své páry a to Viktora Skořepu s Violkou Černou a Honzíka Skořepu s Nikolkou Černou. Oba naše páry předvedli skvělý výkon. Viktor s Violkou obsadili v Juniorech 1 STT krásné 4. místo, Juniorech 1 LAT skvělé 1. místo a v Juniorech 2 LAT 8. místo. Honzík s Nikolkou obsadili v Juniorech 2 STT 6. místo, Juniorech 2 LAT 7. místo a Dospělí LAT 4. místo. Velké gratulace za svělou reprezentaci Ridenda.

RB 

V sobotu 9. května tedy sotva týden po vítězství na Mistrovství České republiky v plesových choreografiích jsme vyrazili také na Mistrovství Slovenska do Žiaru nad Hronom. V naší kategorii Dospělí latina nebylo přihlášeno dost choreografií a tak byla spojena s kategorií Dospělí ostatní. Nakonec jsme si s choreografií Petra Janáčka – EXPLOSIONS vytančili 3. místo. Nejen dlouhé čekání ale i cestu jsme si opravdu užili :-).

MP

 Taneční sezona se pomalu chýlí ke svému konci. Vrcholovou soutěží každé taneční sezóny je bezesporu Mistrovství České republiky SUT Hobby Dance. Jedná se o soutěž pořádanou pod záštitou Svazu učitelů tance, na kterou se sjedou páry z celé České republiky a společně si zasoutěží na jednom tanečním parketě. V letošním roce se soutěž konala 8. května 2015 a jako každoročně proběhla v příjemných prostorách AFI Palace Pardubice. Taneční studio Ridendo Hlinsko vyslalo na tuto soutěž dva taneční páry. Honzu Skořepu a Nikolku Černou, kteří zastupují TS Ridendo v kategorii Junioři II a jejich mladší sourozence, Viktora Skořepu a Violku Černou, kteří soutěžili v kategorii Junioři 1.

Taneční páry tančily ve třech kategoriích, a to latina, standard a kombinace.  V kategorii latina získal taneční pár Honza Skořepa a Nikola Černá krásné 2. místo a stal se prvním vícemistrem České republiky. Toto vítězství také přináší tanečnímu páru přímou nominaci na světový šampionát WADF v kategorii 4dance latin, který se uskuteční na podzim letošního roku. V kategorii kombinace  skončili těsně před branami finále na 7. místě. Viktor s Violkou postoupili ve všech kategoriích do semifinále a umístili se na 9. místě v kategorii latina a na 11. místě v kategorii kombinace a standard.

Oběma tanečním párům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další taneční sezóně.

Po dvouleté pauze se dospělý soubor dal znovu dohromady a spolu s několika tanečníky, kteří doplnili naše řady a s novým choreografem dokázal navázat na minulé úspěchy a to hned ziskem titulu Mistr ČR.

V sobotu 1. května tak TS Ridendo s choreografií Petra Janáčka – EXPLOSIONS, získalo první místo na Mistrovství České republiky v plesových choreografiích. Dále Ridendo získalo také ocenění za nejlepší latinskoamerickou choreografii finálového večera.

Děkujeme všem za podporu a domácí atmosféru...
MP

 

 

  V sobotu 4.dubna 2015 hostilo taneční studio Ridendo, již po čtvrté, soutěžící na pohárové taneční soutěži „O Pohár starosty města Hlinska“. Celodenní klání se uskutečnilo v prostorách hlineckého Multifunkčního centra. Příjemné prostředí přímo stvořené pro taneční choreografie, kdy si soutěžící vyzkoušeli tanec na podiu s možností využití divadelních prvků jako je osvětlení, šály a změny v barvě pozadí choreografie, je charakteristické pro tuto jarní soutěž. Celkem se rozdalo 32 pohárů, které si odvezly kluby nejen z Hlinska, ale například i z Jilemnice, Hradce Králové, Velkých Bílovic,  Rychnova nad Kněžnou, Žďáru nad Sázavou, Humpolce, Chrudimi, Lanškrouna, Hořic nebo Pardubic. Atmosféra byla úžasná. Diváci mohli shlédnout 38 choreografií stylů disko, street dance, jazz a moderna, roztleskávačky a plesové choreografie. Soutěžící byli dále rozděleni dle věkových kategorií, od minidětí po seniory. Celou soutěž hodnotila odborná porota, složená ze členů TS Ridenda a dalších profesionálních choreografů a pedagogů z konkurenčních organizací. Taneční studio Ridendo nejen tuto soutěž pořádalo, ale jeho členové se aktivně účastnili jako soutěžící. První místo obsadilo v kategorii miniděti -  show formace, v juniorské moderně a jazzu získalo druhé a třetí místo a v juniorských roztleskávačkách místo první. V kategorii street dance byl nejčastějším vítězem klub TŠ Timedance Hradec Králové, v moderním tanci pak skvělé výkony předváděli tanečníci z klubu Balanc Velké Bílovice. Celým pořadem provázela Kateřina Jursová a Richard Boguaj, vedoucí TS Ridenda a vedoucí celé soutěže. Akce byla uspořádána za podpory města Hlinska a řady sponzorů, kterým by tímto TS Ridendo chtělo vyjádřit velké poděkování.

 

Za TS Ridendo

Tereza Šustrová

 Jako každý rok je konec března tanečně nejvytíženějším obdobím. Přípravy na nové soutěžní turné vrcholí, tanečníci dopilovávají detaily v choreografiích, v dílně švadleny se došívají poslední kousky kostýmů. Šňůra soutěžních klání může začít. Jednou z postupových soutěží, kterých se TS Ridendo účastní je soutěž chorografií pořádaná Svazem učitelů tance. Začíná regionálním kolem, které se pro pardubický a královehradecký kraj pořádá na domovském parketě – v hlineckém Multifunkčním centru. Tato soutěž se konala 29.března a Ridendo poslalo do tanečního boje všechny své tanečníky. Nejmenší zástupci kategorie „miniděti“ pod vedením Petry Volfové se svým pohádkovým příběhem Ledové království vytančili 5. místo. Děti s chorografií Agáty Trochové „Happiness“ v kategorii parketových kompozic vysoutěžily místo čtvrté. Oproti těmto dvěma kategoriím TS Ridendo do juniorské vyslalo hned dvě taneční formace. Dívky s choreografií Lenky Douchové „Sweet Misery“ se umístily na 5.místě, hned za svými kolegyněmi ze skupiny Martina Horáka, které s choreografií „Sky is over“ obsadily čtvrtou příčku. Největšího očekávání však dosahovala dospělá formace. Po dvouleté pauze se dospělým tanečníkům zastesklo po společenském tanci a ve spolupráci s novým choreografem vznikla plesová taneční choreografie „Explosions“. Osm tanečních párů představilo novou formaci plnou emocí. Příběh nešťastné lásky v choreografii Petra Janáčka zvítězil a porazil 7 tanečních souborů. Svým vítězstvím získal postup rovnou do semifinále Mistrovství ČR, které se bude konat 1.května v chrudimském Muzeu. Taneční studio Ridendo by tímto chtělo pozvat všechny svoje fanoušky na taneční soutěže, kterých se bude účastnit, protože motto je stále stejné „Tančíme s radostí“ a pro radost divákům.

Za TS Ridendo

Ing. Tereza Šustrová

 V sobotu 21. 3. proběhlo v Hradci Králové regionální kolo postupové soutěže CDO. Pro taneční studio Ridendo to byla tuto sezonu první soutěž a bylo zde reprezentováno čtyřmi choreografiemi moderny. Všechny si z Hradce přivezly krásná umístění a byly po zásluze odměněny diplomy a medailemi.

Pro mini děti s vystoupením „Ledové království“ to byla premiéra a vybojovaly krásné 4. místo. Vystoupení jim postavila Petra Volfová.

V dětské kategorii soutěžila skupina Píďalky, která s vystoupením Agáty Trochové „Happiness“ obsadila skvělé 1. místo.

 V kategorii juniorů se skupina Veverky umístila na 1. místě s choreografií s názvem „Sweet misery“, jejíž autorkou je Lenka Douchová.

Na soutěži nechyběla ani naše starší juniorská skupina, která tento rok poprvé soutěžila v kategorii Modern dance Extraliga. Děvčata nezklamala a vytančila pro Ridendo  další 1. místo vystoupením „Sky is over“, které postavil Martin Horák.

Pro TS Ridendo to byl tedy velmi vydařený start do nové sezony a děti, rodiče i všichni fanoušci tance si určitě přišli na své. 

MP

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»
 
© 2020, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid