MČR v Plesových choreografiích

 Ridendo ovládlo MČR v plesových choreografiích

Sobota 5. května znamenala pro tanečníky plesových choreografií vyvrcholení letošní sezóny. V chrudimském muzeu se konal již 25. ročník Mistrovství České republiky v plesových choreografiích, choreografiích polky a párové polky. Organizátorem celé akce je pod hlavičkou Svazu učitelů tance (SUT) TŠ Bohémia Chrast rodiny Černých.

TS Ridendo na této akci úspěšně reprezentuje Hlinsko už řadu let. Jen za předchozí 3 roky, kdy byl (a stále je) „dvorním choreografem“ hlavního souboru Petr Janáček, získalo dvakrát titul Mistra ČR a jednou Vicemistra ČR. I letos jsme se této soutěže zúčastnili a postoupili jsme z 1. místa v regionálním kole.

Na loňském profilovém pořadu TS Ridendo se Petr Janáček veřejně zavázal, že udělá maximum pro to, aby se titul do Hlinska vrátil. Své slovo dodržel a celý tým tanečníků od začátku sezóny tvrdě pracoval na tom, abychom společného cíle dosáhli.

A bývá to i náročné… Ale Ridendo tančí s radostí a pro radost, a tak se tanečníci o víkendech sjíždí do Hlinska z Brna, Hradce Králové, Pardubic, Prahy nebo Jihlavy. Jsou mezi námi studenti i pracující, svobodní i rodičové.

Během odpoledne probíhala základní vyřazovací kola a semifinále. Od 19 hod. začínal galavečer, kdy probíhala už kola finálová. Sedm nejlepších českých týmů tančilo v krásném sále chrudimského Regionálního muzea o titul Mistr České republiky v plesových choreografiích a šest nejlepších souborů napříč kategoriemi plesovek pak postupuje do Memoriálu Bohumila Černého.

V Chrudimi se nám tančí vždy velmi dobře a s vděčností přijímáme obrovskou podporu od diváků. Finálové vystoupení jsme proto věnovali právě jim a všem našim fanouškům, ať už v Chrudimi s námi byli, nebo nám drželi pěsti na dálku.

Poslední soutěží večera byl Memoriál Bohumila Černého krátce před desátou. Tuto soutěž vždy vyhrával soubor z Bratislavy a ostatní týmy si rozdělovali příčky nižší. Atmosféra v sále ještě vygradovala a tančit pro lidi bylo pro nás tou nejlepší odměnou.

Jako první se předávaly ceny za nejzajímavější kostým, který udělují fotografové a kameramani. Těm se nejvíce líbily kostýmy TS Ridendo Hlinsko. Naše velké díky tak patří švadleně Editě Boháčové za její skvělou práci.

Vedoucí souborů během odpoledního bloku dávali hlasy za nejzajímavější choreografii. Nejvíce hlasů získalo vystoupení s názvem Piano virtuoso v podání TS Ridendo Hlinsko! Cenu si převzal choreograf Petr Janáček a zcela zaslouženě!

Další ceny už se udílely na základně hlasování odborné poroty. Naše TS Ridendo získalo ocenění za nejlepší latinskoamerickou choreografii. Navíc celé Mistrovství vyhrálo, a jsme tak opět Mistři ČR! Druhé místo získala Danza Brno a třetí skončilo TKG Hlinsko.

Cena za vítězství Memoriálu Bohumila Černého zůstává pro letošní rok v České republice, kolegové ze Slovenska obsadili druhé místo. 5 ze 7 porotců vidělo jako vítěze TS Ridendo Hlinsko a choreografii Petra Janáčka Piano virtuoso!

Za celou 25 letou historii Mistrovství se nestalo, aby jedna choreografie vyhrála všechny ceny. Letošní rok tuto historii přepsalo Taneční studio Ridendo – vítězové Memoriálu, Mistři ČR, držitelé titulů Nejlepší latinská choreografie, Nejzajímavější choreografie a Nejzajímavější kostým. Moc děkujeme a velmi si toho vážíme!

Děkujeme všem, kteří nám tleskali, vyjadřovali přízeň. Děkujeme porotě a pořadatelům za skvělou soutěž. Děkujeme všem tanečníkům z ostatních souborů za přátelskou konkurenci, která nás posouvá dál. Děkujeme Petrovi za jeho nápady, cit pro výběr hudby a čas, který nám věnuje. Děkujeme našim nejbližším a rodinám, že jsou nám podporou a že i díky nim můžeme tančit pro radost a radost dál předávat. Děkujeme!

Budete-li mít v čas a chuť, přijďte se podívat na náš profilový pořad v pátek 1. června do hlineckého Multifunkčního centra. Rádi Vás uvidíme!

Za TS Ridendo Hlinsko Iveta Vondrová 
© 2019, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid