TS Ridendo Hlinsko mistrem světa

 Hlavní skupina TS Ridendo Hlinsko se v úterý 20. listopadu 2018 zúčastnila 10. ročníku soutěže WADF World Dance Championship v libereckém Babylonu, jehož organizátorem je Latinofestival s.r.o.. Spoluorganizátorem je Taneční a pohybová škola ILMA Mgr. Ilony Šulcové, ILMA AGENCY s.r.o., Světlo Slunečnice z.s. a ILMA z.s. Záštitu nad celou soutěží převzala radní Libereckého kraje Ing. Květa Vinklátová. Mistrovství probíhalo od neděle 18. do soboty 24. listopadu.

Do soutěže se zapojilo více než 3000 tanečníků z více než 180 tanečních škol z 19 zemí světa. Soutěžilo se v několika tanečních stylech, které byly navíc rozděleny podle věku tanečníků a velikosti skupin. Nejpočetnější výpravu měli Poláci a Češi, ale hodně účastníků dorazilo také z Ruska, Ukrajiny, Itálie, Německa, Slovenska, Maďarska či Švédska. Podle rozsahu akce a počtu účastníků patří světový taneční šampionát mezi největší taneční akce v České republice.

TS Ridendo Hlinsko se soutěže zúčastnilo už v roce 2015 s choreografií „Explosions“ Petra Janáčka, se kterou svou kategorii ovládlo a stalo se mistrem světa.

Na letošní šampionát jsme se vypravili s vystoupením s názvem „Piano virtuoso“, kterou pro nás opět připravil Petr Janáček. Inspiroval se hudbou klavíristy Maksima Mrvici z Chorvatska a jihokorejského klavíristy a skladatele Yirumy. Toto vystoupení vyhrálo všechny soutěže, kterých jsme se zúčastnili, včetně mistrovství České republiky v plesových choreografiích, a tak jsme do Liberce jeli s cílem nejvyšším: získat titul pro Českou republiku, pro Hlinsko a pro všechny příznivce našeho Tanečního studia, které v září zahájilo svou již 19. sezónu.

Díky velkému počtu kategorií a velmi nabitému programu připomínala soutěž spíš taneční maraton, kde se na třech parketech střídali malí, velcí, jednotlivci, páry či celé skupiny. Výkony tanečníků hodnotilo více než 30 porotců z České republiky, Ruska, Polska, Francie, Německa, Maďarska, Ukrajiny, Finska a dalších zemí.

I finále naší kategorie bylo mezinárodně pestré. Díky hodnocení poroty na 3. místě skončili tanečníci z maďarského Fuego Dance Company a jejich vystoupení s názvem „The Nights of Vampires“. Druhou příčku obsadila taneční škola Astra Luna z polského města Wałcz. První místo a zároveň titul mistr světa získalo TS Ridendo Hlinsko!

„Piano virtuoso“ se tak stalo nejúspěšnější choreografií našeho Tanečního studia za celou dobu jeho existence!

Ráda bych tímto poděkovala choreografovi Petru Janáčkovi, všem příznivcům a fanouškům Ridenda, rodinám a nejbližším všech tanečníků za jejich podporu a toleranci a hlavně všem tanečníkům, kteří na parketě tráví spoustu svého volného času, aby mohli tancem šířit radost. Protože to je motto TS Ridendo Hlinsko.

Choreografii „Piano virtuoso“ můžete mimo jiné vidět na Plese TS Ridendo Hlinsko 5. ledna 2019 v hlineckém Multifunkčním centru nebo na stejném místě na Benefičním plese 2. března 2019. Pokud byste chtěli mít vystoupení na Vaší akci, můžete využít kontaktů na našich webových stránkách www.ridendo.cz.
 

 
© 2019, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid