23.08. 09Mistrovství ČR - Plesové choreografie

V pátek, 1. května 2009, jsme se s hlavní skupinou TS Ridendo ve spolupráci s TS Quick Dance Plzeň zúčastnili Mistrosvství České republiky v plesových choreografiích pořádaných již tradičně Svazem učitelů tance v Chrudimi.

Protože jsme soutěžili i v regionálních kolech této významné soutěže, kvalifikovali jsme se díky prvnímu umístění v Plzni a Chvaleticích rovnou do semifinále.

V letošním roce byla velmi silná účast choreografií. V Chrudimi se jich sešlo 28, což slibovalo zajímavou podívanou. Žádným překvapením nebyla ani účast dvou slovenských souborů. Bohužel pro Čechy, stejně jako v přechozích letech, tak i letos obsadili Slováci 4 mista ve finále z celkových sedmi.

I my se do finále probojovali s choreografií "Pod vlivem úplňku" Marina Dytrta a bojovali spolu s druhým hlineckým klubem a pardubickým klubem Life o metu nejvyšší.

První tři příčky obsadili tradičně slovenské choreografie, i když nad kvalitou občas rozum stál:) Sedmé místo obsadil pardubický klub Life, slovenský klub ze Žiliny se umístil na místě šestém. Pátí skončili rivalové z TKG Hlinsko.

Ano, je to tak, z Čechů jsme se umístili první příčce nejblíže, což nám zajistilo i titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY V PLESOVÝCH CHOREOGRAFIÍCH pro rok 2009.

Děkujeme všem za podporu a skvělou atmosféru na soutěži a tanečníkům za jejich výkon na parketu.

Ondra Rydl

 
© 2020, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid